کد خبر : 57324

اشکودا تولید نوعی خودروی الکتریکی به نام انیاک iV را در ماه نوامبر آغاز کرد و تا پایان سال گذشته حدود ۶۰۰ دستگاه به مشتریان تحویل داد.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، هدف اصلی تولید در کارخانه ملادا بولسلاو در چک، آن هم به  تعداد ۲۵۰ تا ۳۵۰ دستگاه انیاک iV در روز تعیین شد. با فرض پنج روز کار در هفته، تقریبا ۵ تا ۷ هزار دستگاه در ماه و ۶۰ تا ۸۴ هزار دستگاه در سال است.

این شرکت ۳۲ میلیون یورو برای تولید انیاک iV جدید سرمایه‌گذاری کرد. هر روز، خط مونتاژ بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ دستگاه از این شاسی‌بلند تمام الکتریکی را به روشی کاملا انعطاف‌پذیر تولید خواهد کرد.این می‌تواند انیاک iV را در میان خودروهای پرفروش اروپا در سال ۲۰۲۰ و احتمالا یکی از برترین خودروها در سال ۲۰۲۱ قرار دهد. اگر این شرکت هفت روز در هفته کار کند، تولید آن می‌تواند ۷ تا ۱۰ هزار دستگاه در ماه یا ۸۴ هزار تا ۱۲ هزار دستگاه در سال باشد. اما حدس می‌زنیم که این ارقام خیلی خوش‌بینانه باشند.

حتی با تولید ۵۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۱، این یک موفقیت بزرگ است. به ویژه اینکه اکنون رقابت در این بخش با فولکس واگن ID در حال افزایش است. کارخانه ملادا بولسلاو بزرگ‌ترین سایت اشکودا است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها