کد خبر : 57193

شرکت استلانتیس که محصول ادغام ۵۲ میلیارد دلاری بین دو خودروساز برتر جهان یعنی فیات کرایسلر و گروه پژو سیتروئن است، قصد دارد ۱۰ مدل جدید از خودروهای برقی در سال ۲۰۲۱ تولید کند.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، طبق گفته کارلوس تاوارس، مدیر عامل استلانتیس، این شرکت که محصول ادغام 52 میلیارد دلاری بین دو خودروساز برتر جهان یعنی فیات کرایسلر و گروه پژو سیتروئن است، قصد دارد مجموعه ای از خودروهای کاملاً برقی و یا هیبریدی را تا سال 2025 تولید کند که شامل 10 مدل جدید در سال 2021 می شود.

به گفته وی، از دوج گرفته تا مازراتی، هر مدل جدیدی که این شرکت از حالا تا سال 2025 رونمایی می کند، نوع متفاوت "الکتریکی" آن را ارائه می دهد.

تاوارس مشخص نکرد که چه تعداد مدل کاملاً برقی، هیبریدی پلاگین یا هیبریدی سنتی که نیازی به اتصال به برق ندارند، تولید خواهد شد.

بر اساس این گزارش، اعلام این مدل های جدید و ادغام این دو شرکت که روز شنبه تکمیل شد، در حالی صورت می گیرد که خودروسازان قدیمی در تلاشند تا سرمایه گذاران در بورس وال استریت را متقاعد کنند که می توانند با تسلا و تعداد زیادی از شرکت های نوپای سازنده خودروهای برقی رقابت کنند.

در حالی که سهام استلانتیس در اولین حضور خود در بازار سهام نیویورک بیش از 11 درصد جهش داشت، شرکت استارتاپ تولید کننده کامیون "ریویان" اعلام کرد که در آخرین دور تأمین مالی خود 2.65 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد که ارزش این شرکت را به 27.6 میلیارد دلار رساند.

شرکت استلانتیس اکنون چهارمین خودروساز بزرگ جهان است که حدود 26.5 میلیارد دلار ارزش دارد.

به گفته تاوارس، استلانتیس از طریق 14 برند تجاری خود که شامل جیپ و آلفارومئو می شود، در حال حاضر 29 مدل خودروی برقی برای فروش در سطح جهان دارد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها