کد خبر : 56883

معاون دادستان کل امریکا گفت: تویوتا بهای بدرفتاری خود را با مجازات مدنی ۱۸۰ میلیون دلاری و توافق برای رفع احکام می‌پردازد تا اطمینان حاصل کند که تخلفات آن دیگر تکرار نمی‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، وزارت دادگستری امریکا اعلام کرد که شرکت خودروسازی تویوتا برای حل و فصل اتهامات خود مبنی بر عدم رعایت قوانین مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای، قرار است ۱۸۰ میلیون دلار به دولت امریکا پرداخت کند.

وزارت دادگستری امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت خودروسازی تویوتا برای حل و فصل اتهامات خود مبنی بر عدم رعایت قوانین مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای، قرار است ۱۸۰ میلیون دلار به دولت امریکا پرداخت کند.

بر اساس این گزارش، قوانین امریکا شرکت‌های خودروساز را ملزم به گزارش مشکلات مربوط به انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط خودروها می‌کند.

جفری بوسرت کلارک، معاون دادستان کل امریکا در بیانیه‌ای گفت: تویوتا بهای بدرفتاری خود را با مجازات مدنی ۱۸۰ میلیون دلاری و توافق برای رفع احکام می‌پردازد تا اطمینان حاصل کند که تخلفات آن دیگر تکرار نمی‌شود.

پیش از این، دیگر شرکت‌های خودروسازی برتر جهان نیز با جریمه‌های مشابهی مواجه شده‌اند.

شرکت آلمانی دایملر، مالک برند مرسدس بنز ، اخیراً پس از ادعای دولت امریکا مبنی بر اینکه این شرکت خودروهای دیزلی خود را طوری طراحی کرده تا با تقلب آزمایش‌های آلودگی هوا را پشت سر بگذارند، با پرداخت ۱.۵ میلیارد دلار به عنوان جریمه موافقت کرده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها