کد خبر : 56347

بر اساس اعلام رسانه های ژاپن، شرکت نیسان موتور قصد دارد حضور خود را در اروپا کاهش داده و فروش و تولید خودروهای خود را به شریک خود، رنو، واگذار کند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، روزنامه یومیوری ژاپن روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که نیسان موتور قصد دارد حضور خود را در اروپا کاهش داده و فروش و تولید خودروهای خود را به شریک خود، رنو، واگذار کند.

شرکت خودروسازی نیسان به عنوان بخشی از برنامه چرخش جهانی خود که روند توسعه سریع این شرکت به رهبری کارلوس گوسن، رئیس سابق برکنار شده، معکوس می کند، کانال های توزیع خود را در سی کشور به طور عمده در اروپای شرقی کاهش خواهد داد.

در این گزارش آمده است که این شرکت همچنین در حال برنامه ریزی برای بستن کارخانه Avila در اسپانیا و تبدیل آن به یک انبار است.

در این گزارش جزئیاتی از میزان تأمین منابع خارجی ارائه نشده است.

این شرکت ژاپنی در حال حاضر کارخانه های خود را از اروپا دور کرده و تمرکز خود را روی چین، ایالات متحده و ژاپن قرار خواهد داد.

نیسان که انتظار می رود رکورددار ضرر عملیاتی ۳۴۰ میلیارد ین (۳.۲۵ میلیارد دلار) در سال منتهی به ۳۱ مارس باشد، ظرفیت تولید و تعداد مدل های خود را به میزان یک پنجم کاهش می دهد و هدف آن کاهش هزینه های عملیاتی به میزان ۳۰۰ میلیارد ین طی سه سال است.

هنگامی که گوسن در سال ۲۰۱۸ به اتهام مالی دستگیر شد، اتحاد سه جانبه این شرکت با رنو و میتسوبیشی موتور بلاتکلیف ماند. وی سپس در حالی که توسط نیروی های پلیس تحت نظر قرار داشت و منتظر محاکمه در محل سکونت خود بود، از ژاپن فرار کرد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها