کد خبر : 56298

ماهیندرا بعد از پایان بی‌نتیجه گفت‌وگوها با کمپانی فورد برای همکاری مشترک،‌ مبالغ در نظر گرفته شده برای جوینت ونچر را روی خودروهای «اس‌یو‌وی» و برقی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، ماهیندرا و ماهیندرا،‌ غول خودروسازی هندوستان خودروهای بلندقامت (اس‌یو‌وی) و خودروهای برقی را به‌عنوان بخش اصلی سبد محصولات خود قرار خواهد داد. آنیش شاه، قائم مقام اجرایی ماهیندرا بعد از اتمام گفت‌وگوها برای ایجاد جوینت ونچر با فورد که نتیجه‌ای به همراه نداشت از راهبردهای جدید این خودروسازی خبر داد و گفت در کوتاه مدت تمرکز ماهیندرا روی خودروهای اس‌یو‌وی بزرگ‌(شاسی‌بلند تمام قد)، در میان مدت روی برقی شدن خودروها از جمله خودروهای شاسی بلند خواهد بود.

آنیش شاه از آوریل(حدود سه ماه دیگر) به مقام مدیرعاملی این شرکت ارتقا پیدا می‌کند. وی در گفت‌وگو با رویترز گفته است: «ما به اصل خود باز می‌گردیم. کمی به جلو نگاه می‌کنیم تا ببینیم چطور می‌توانیم سرمایه‌گذاری روی خودروهای برقی را شتاب ببخشیم. ما آشکارا برای رسیدن به یک برند جهانی بلندپروازی را در پیش گرفته‌ایم و خودروهای برقی را مسیر رسیدن به آن می‌دانیم.»

نقطه شروع ورود به خودروهای برقی در ماهیندرا پینانفارینا باتیستا Pininfarina Battista است که مشتریان خاص دارد و ماهیندرا به دنبال افزودن پلت فرم‌های خودروهای برقی هم برای بازار داخلی و هم بازارهای خارج از هندوستان است. ماهیندرا و فورد در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰ همه‌گیری جهانی ویروس کرونا را بهانه و صحبت در مورد همکاری مشترک (جوینت‌ونچر) را به آینده نامعلومی موکول کردند. هر دو شرکت حالا منابعی را که برای این جوینت ونچر در نظر داشتند به اولویت‌های دیگری اختصاص خواهند داد.

ماهیندرا XUV300

در گفت‌وگوهای این دو شرکت قرار بود به‌طور مشترک خودروهایی برای بازار هندوستان و بازارهای صادراتی این کشور خودروهایی طراحی و تکوین شوند که برند فورد داشته باشند اما ماهیندرا آن را در کارخانه‌های خود تولید و به بازارهای منطقه معرفی کند. اما گفت‌وگوهای دو شرکت، ماهیندرا را به این نتیجه رساند که مبالغ پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری مشترک، به اندازه کافی بازگشت سرمایه و سود برای ماهیندرا نخواهد داشت و مبالغ پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری توجیه اقتصادی برای این شرکت ندارد،‌ مخصوصا بعد از شیوع ویروس کرونا. برنامه ابتدایی ماهیندرا سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد روپیه (معادل ۶۸/ ۴۱۰ میلیون دلار آمریکا) که نیمی از آن هم اوراق بهادار در نظر گرفته شده بود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها