کد خبر : 56041

ب ام‌ و در نظر دارد یک ششم کل خودروهای خود را تا ۲۰۲۳ به‌صورت برقی تولید کند. به نقل از رویترز، خودروسازی آلمانی ب ام‌ و در نظر دارد تا بخش قابل توجهی از خطوط تولید خود را به خودروهای برقی اختصاص دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، اولیور زیپسه، مدیرعامل ب ام ودر گفت‌وگو با روزنامه آگسبورگر آلگماینه گفت: به‌طور قابل توجهی در حال افزایش توان خود در تولید خودروهای برقی هستیم. بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ حدود ۲۵۰ هزار خودرو بیشتر از برنامه‌ریزی قبلی خود خودروی برقی تولید خواهیم کرد.

زیپسه که از زمان ورود به ب ام وروی بیشتر شدن سهم خودروهای هیبریدی و الکتریکی تاکید داشته، از برنامه‌ریزی برای تولید یک خودروی برقی به ازای هر شش خودروی معمولی تا سال ۲۰۲۳ خبر داد. سهم خودروهای الکتریکی از تولیدات ب ام ودر حال حاضر حدود هشت درصد است. زیپسه همچنین بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های مربوط به شارژ خودروهای الکتریکی تاکید کرد. به گفته زیپسه، هر هفته حدود هزار و ۳۰۰ جایگاه شارژ برقی خودرو در جهان افتتاح می‌شود، اما هدف‌گذاری آن است که این رقم در آینده به ۱۵هزار جایگاه در هفته افزایش پیدا کند.

طبق اعلام ب ام وقرار است تا افق زمانی ۲۰۳۰ حدود هفت میلیون خودروی الکتریکی توسط این شرکت تولید شود. اولیور زیپسه، مدیرعامل جدید ب ام وهدف از این کار را تبدیل ب ام وبه رهبر بازار خودروهای الکتریکی، عمل به تعهدات محیط زیستی و ایجاد مزیت رقابتی مقابل برندهایی مانند بنز، تسلا، جگوار و لکسوس عنوان کرده است. با افزایش تمایل به خرید خودروی برقی در آلمان، تسلا کار راه‌اندازی یک کارخانه تولید باتری خودروهای برقی را در نزدیکی برلین آغاز کرده است. تاکنون ب ام وبیش از نیم میلیون خودروی الکتریکی به فروش رسانده است، اما این شرکت انتظار دارد میزان فروش خودروهای الکتریکی خود را در کوتاه‌مدت به یک میلیون دستگاه برساند. تمامی خودروهای سری i، سری پنج و سری هفت در برنامه این شرکت برای الکتریکی شدن قرار دارند.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها