کد خبر : 5576

پروژه توسعه و ساخت خودروی مافوق صوت موسوم به "بلادهوند" که قرار بود به ثروتمندان جهان فروخته شود، متوقف شد.

به گزارش خودروتک، تلاش‌ها برای صرفه‌جویی در پروژه خودروی مافوق صوت "بلادهوند"(Bloodhound) و جلوگیری از ورشکستگی این پروژه نتیجه نداد و سرانجام در نیمه راه به خط پایان رسید!تیم سازنده "بلادهوند" پس از آنکه موفق به کسب حدود ۲۵ میلیون پوند(حدود ۳۲ میلیون دلار) بودجه از سرمایه‌گذاران نشد، منحل شد.

در نتیجه، این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای فروش دارایی‌های خود، از جمله خود خودرو است.بنابراین اگر شما بر حسب اتفاق، ۲۵۰ هزار پوند (۳۱۸ هزار دلار) پول در اختیار دارید، می‌توانید صاحب یک قطعه از این خودروی تاریخی شوید.توقف این پروژه تعجب آور نیست، زیرا یک سرمایه‌گذاری خصوصی بود و موفقیت آن بستگی به یافتن سرمایه‌گذاران، حامیان و کمک‌های مالی داشت.

طی مراحل پروژه مواردی پیش آمد که تیم سازنده بی‌پول شد و فقط توسط یک حامی مالی نجات پیدا می‌کرد. با این حال، این بار مبلغ مورد نیاز برای تست برنامه‌ریزی شده در آفریقای جنوبی در اواخر سال ۲۰۱۹ بسیار زیاد بود. به هر حال تیم سازنده با توجه به عصر حاضر که یک پست اینستاگرام تاثیر بیشتری از یک خودروی مافوق صوت پیدا کرده است، موفق به یافتن اسپانسر و تامین بودجه نشد.

تنها یک فرصت باقی مانده است و آن این است که کسی بتواند شرکت "بلادهوند" را خریداری کند و پروژه ساخت این خودرو را به اتمام برساند. اگرچه که پول مورد نیاز برای خرید امتیاز این خودرو و آماده‌سازی آن برای رسیدن به سرعت مافوق صوت بسیار زیاد است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها