کد خبر : 55217

مجله موتورتریدر با استناد به آمار فروش آنلاین اتومبیل در انگلیس گزارش داد که در ماه دسامبر فروش خودرو های برقی ۱۵ درصد از سهم بازار اتومبیل های دست دوم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، ماه گذشته دولت انگلیس اعلام کرد که فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی از سال 2030 در این کشور ممنوع می شود و این امر به احتمال زیاد دلیل افزایش فروش خودروهای الکتریکی در بازار خودروهای دست دوم انگلیس به بالاترین رقم خود تا کنون بوده است.

مجله موتورتریدر با استناد به آمار فروشگاه آنلاین اتومبیل انگلیس BuyaCar.co.uk گزارش داد که در ماه دسامبر فروش خودرو های برقی 15 درصد از سهم بازار اتومبیل های دست دوم را به خود اختصاص داده است.

دولت انگلیس اواسط ماه نوامبر اعلام کرد فروش خودروهای نو بنزینی و دیزلی را از سال 2030 ممنوع می کند و این ممنوعیت بخشی از برنامه ده ماده ای انگلستان برای یک انقلاب صنعتی سبز است که ماه گذشته از آن رونمایی شد و قرار است 10 سال زودتر از چیزی که برنامه ریزی شده بود به اجرا در آید.

فروش خودروهای هیبریدی و ون هایی که می توانند مسافت قابل توجهی را بدون اینکه هیچ کربنی از اگزوز آنها خارج شود، طی کنند، تا سال 2035 مجاز است.

قبل از اعلامیه دولت انگلیس، شرکت بریتیش پترولیوم اعلام کرد که از پایان تدریجی استفاده از خودروهای بنزینی و دیزلی و کامیون ها پشتیبانی می کند.

برنارد لونی، مدیر اجرایی این غول نفتی در ماه سپتامبر گفت: در کنار این پایان تدریجی، ما همچنین معتقدیم که می توان و باید آن را زودتر از سال 2040 انجام داد.

لونی اضافه کرد: چه 2035 باشد و چه 2032 یا 2030، ما این حمایت را انجام می دهیم و ما از اقدامات و سیاست های حمایتی برای تقویت برقی و هیدروژنی کردن حمل و نقل که برای امکان پذیر شدن این برنامه لازم است، حمایت خواهیم کرد.

به گفته فروشگاه اینترنتی خودروی BuyaCar.co.uk، این ممنوعیت اعلام شده در ماه نوامبر احتمالاً عامل افزایش استقبال مردم از خودروهای دست دوم برقی در ماه دسامبر است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها