کد خبر : 54713

مدیرعامل شرکت تولید خودروهای برقی تسلا شب گذشته اعلام کرد: در صورتی که خودروهای تولیدی در جهان برقی شود، مصرف برق دو برابر خواهد شد.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس ، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تولید خودروهای برقی تسلا گفت: در صورتی که خودروهای تولیدی جهان برقی شوند، مصرف برق دو برابر خواهد شد و نیاز به استفاده از انرژی هسته‌ای، خورشیدی، گرمایی و بادی برای تولید برق افزایش خواهد یافت. 

ماسک تأکید کرد: افزایش ظرفیت تولید انرژی پایدار در طول گذار صنعت خودرو از موتورهای با احتراق داخلی به موتورهای برقی یکی از اصلی‌ترین چالشهاست. 

وی پیش‌بینی کرد این روند حدود بیست سال زمان ببرد. 

مدیرعامل تسلا گفت: بیست سال دیگر طول خواهد کشید که شاهد برقی شدن کامل خودروها در جهان باشیم. همان طور که روند تغییر در گوشی‌های هوشمند اتفاق افتاد شما نمی‌توانید به یکباره این اتفاق را رقم بزنید. 

ماسک تأکید کرد سالانه 5 درصد ظرفیت تولید خودروهای برقی جایگزین خودروهای با سوخت فسیلی می‌شود. 

ایستگاه شارژ خودروی برقی

وی معتقد است زمانی که استفاده از خودروهای برقی متعارف شوند، تولید نیرو از منابع تولید متناوب نظیر باد و انرژی خورشیدی نیاز به ذخیره پیدا می‌کنند و احتمالاً این مهم به لطف توسعه فناوری باطری انجام خواهد شد. 

شرکت خودروسازی تسلا هم‌اکنون در حال طی روند ساخت چهارمین ابرکارخانه خود در آلمان است. تسلا اخیرا توانسته مجوز خرید و فروش برق در غرب اروپا را به دست بیاورد و این شرکت در حال نظرسنجی از مردم آلمان درباره استفاده از برق فروشی این شرکت در خودروهای آنها است. 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها