کد خبر : 52473

شرکت تسلا در دسامبر سال گذشته تحویل خودروهای ساخته شده در کارخانه شانگهای چین را آغاز کرد و در همین ماه خودروهای ساخت چین را به کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا و سوئیس صادر خواهد کرد.

 به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، شرکت تسلا در روز دوشنبه اعلام کرد صادرات خودروهای مدل 3 ساخت چین را به بیش از 10 کشور اروپایی در ماه جاری آغاز خواهد کرد و به جمع تعداد فزاینده خودروسازانی خواهد پیوست که از چین به عنوان قطب صادرات برای خودروهای برقی استفاده می‌کنند.

 این خودروساز آمریکایی که در دسامبر سال گذشته تحویل خودروهای ساخته شده در کارخانه شانگهای چین را آغاز کرده بود، در همین ماه خودروهای ساخت چین را به کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا و سوئیس صادر خواهد کرد.

 خودروسازی BMW ، رقیب آلمانی تسلا هم آماده صادرات خودروی برقی مدل ix3 می شود. این خودرو هم در یک کارخانه مشترک در شنیانگ چین ساخته شده و به اروپا صادر خواهد شد.

 شرکت تسلا حتی در شرایطی که تنش‌ها بین واشنگتن و پکن رو به افزایش بوده، در چین توسعه یافته است. کارخانه شانگهای اولین کارخانه خودروسازی تسلا در خارج از آمریکاست و هدف آن تولید 150 هزار خودرو در سال است.

تسلا طی بیانیه‌ای اعلام کرد:«حمایت دولت چین از صنعت خودروسازی، شرکتهای نوآوری داخلی و تمایل مشتریان به فناوری های جدید، چین را تبدیل به بهترین بازار برای خودروهای برقی هوشمند کرده است».

این شرکت سازنده خودروهای برقی در ماه گذشته میلادی 11 هزار خودروی مدل 3 در چین، بزرگترین بازار خودروی جهان، فروخته و حالا در حال ساخت یک کارخانه جدید در شانگهای برای تولید خودروهای مدل Y است.

 صادرات خودروی مدل 3 در شرایطی صورت می‌گیرد که تسلا در حال ساخت یک کارخانه آلمانی در برلین است و دولت آلمان 9000  یورو برای خرید خودروهای برقی از جمله مدل3 یارانه پرداخت می‌کند.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها