کد خبر : 52166

اطلاعات مجمع کسب و کار اروپا نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان روسی در ماه سپتامبر بیش از ۱۵۴۴۰۰ خودروی جدید خریداری کرده‌اند که ۳.۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

 به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم  ،تقاضا برای خودروهای جدید در روسیه در ماه گذشته میلادی 3.4 درصد نسبت به سال قبل در همین ماه افزایش یافت. افزایش بی‌ثباتی‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بر صنعت خودرو در بسیاری از کشورهای اروپایی تاثیر گذاشته است.

 اطلاعات مجمع کسب و کار اروپا نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان روسی در ماه سپتامبر بیش از 154400 خودروی جدید خریداری کرده‌اند. ماه گذشته هم نتایج مثبت دیگری برای بازار خودروی روسیه به همراه داشت. بازار خودرو در این کشور از ابتدای فصل تابستان نشانه‌هایی از بهبود داشته است. فروش خودرو در ماه جولای 7 درصد افزایش یافت ولی این افزایش در ماه اوت متوقف شد و 0.5 درصد پایین آمد. علی‌رغم این کاهش، بازار خودروی روسیه دومین بازار بزرگ اروپا در پایان تابستان شناخته شد.

 در حالیکه فروش خودرو در سپتامبر افزایش داشته، ولی ثبت نام برای خرید خودروهای جدید در 9 ماه اول سال جاری میلادی 14 درصد کمتر از سال گذشته بوده است.

 سران صنعت خودرو و تحلیلگران می‌گویند افزایش تقاضا در ماه گذاشته احتمالاً با رشد بی‌ثباتی همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت ارز ملی روسیه ارتباط داشته است. روبل روسیه 7 درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست داد و 5 درصد در برابر یورو سقوط کرد. علاقه مندان خودرو قبل از افزایش احتمالی قیمت‌ها برای خرید هجوم آوردند.

به نظر می‌رسد بازار خودرو در روسیه حداقل در ماه سپتامبر شرایط بهتری نسبت به همتایان اروپایی خود داشته باشد. تنها چند کشور اروپایی افزایش فروش خودرو را در این ماه گزارش داده‌اند که شامل آلمان ،بزرگترین بازار خودروی اروپا و ایتالیا هم می‌شود.

فروش خودرو در انگلیس 4 درصد در سپتامبر کاهش یافت و به کمترین رقم طی دو دهه گذشته رسید. در این بین، ثبت نام برای خرید خودروهای جدید در فرانسه حدود 3 درصد نسبت به ماه قبل پایین آمد و حدود 5 درصد کاهش سالانه داشت. بازار خودرو در اسپانیا هم راکد بود و فروش خودرو در این کشور حدود 14 درصد در سپتامبر کاهش داشت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها