کد خبر : 51520

شرکت هوندا موتور اعلام کرد که هفدهمین مرگ ناشی از ترکیدگی کیسه هوای معیوب تاکاتا را در ایالات متحده تأیید کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، شرکت هوندا موتور روز شنبه اعلام کرد که هفدهمین مرگ ناشی از ترکیدگی کیسه هوای معیوب تاکاتا را در ایالات متحده تأیید کرده است.

این خودروساز ژاپنی پس از بازرسی مشترک با اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا، تأیید کرده است که نقص یک قطعه معیوب در کیسه هوا علت اصلی تصادف مرگبار یک خودروی هوندا سیویک مدل 2002 بوده است. این تصادف در تاریخ 20 اوت رخ داد و منجر به مرگ راننده در ایالت آریزونا شد.

این نقص که در موارد نادر منجر به ترکیدگی قطعات دمنده کیسه هوا و پرتاب قطعات فلزی به هوا می شود، باعث بزرگترین فراخوان خودرو در تاریخ ایالات متحده شد و منجر به 15 کشته در ایالات متحده در خودروهای هوندا و دو مورد مرگ در خودروهای شرکت فورد موتور از سال 2009 شده است.

همچنین بیش از 290 مورد جرح ناشی‌های از کیسه هوای معیوب تاکاتا و حداقل 26 مورد مرگ در سراسر جهان گزارش شده است.

بر اساس اعلام شرکت هوندا، مدل 2002 Civic از دسامبر 2011 برای تعویض قطعه دمنده کیسه هوای سمت راننده تحت فراخوان قرار گرفت، در حالی که برای تعویض قطعه مشابه در کیسه هوای سمت مسافر در سال 2014 فراخوانده شد.

آخرین حادثه مرگبار قبلی تأییدشده در ایالات متحده، مرگ یک راننده در ژوئن 2018 بود. وی در تصادف یک خودروی هوندا سیویک 2002 در ایالت آریزونا کشته شد.

شرکت تاکاتا برای حدود 100میلیون قطعه دمنده کیسه هوا را در بین 19 خودروساز بزرگ جهان فراخوان صادر کرده است که حدود 63میلیون قطعه در ایالات متحده فروخته شده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها