کد خبر : 50564

تصاویری از خودروی مدل Y تسلا منتشر شده که نشان می دهد در سرهم بندی قطعات داخلی آن از ابزارها و تجهیزات غیر حرفه ای مانند چوب مصنوعی استفاده شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر، قیمت خودروی «مدلY» تسلا بیش از ۵۲ هزار دلار است، اما به نظر می رسد این شرکت برخی قطعات داخلی آن را  وسایل ارزان وغیر حرفه ای سرهم بندی کرده و درحقیقت خودرو را سرسری ساخته است.

در همین راستا تصاویری از سیستم خنک کننده خودرو در فضای آنلاین منتشر شده که نشان می دهد این بخش وسیله نقلیه با چوب مصنوعی کنار هم نگه داشته شده است. 

هنگامیکه یکی از مالکان این خودرو برای تعمیر اختلالی در وسیله نقلیه، قطعات آن را باز کرد، با رسیدن به سیستم  کندانسور خنک کننده مایع  قالبی را مشاهده کرد که با ابزارهای غیر حرفه ای سرهم بندی شده است.  او تصاویری از این قطعات سرهم بندی شده را منتشر کرد . پس از او عده ای دیگر از مشتریان تسلا نیز تصاویر مشابهی را به اشتراک گذاشتند.

 البته برخی دیگر از  صاحبان خودروهای مدلY تصاویری از سرهم بندی حرفه ای تر این سیستم را به اشتراک گذاشتند که در آن به جای چوب مصنوعی از قطعات پلاستیکی استفاده شده بود.

 تسلا سال گذشته این خودرو را رونمایی کرد که از ماه مارس سال جاری برای مشتریان تحویل شده است. مدل Y ظرفیت ۷ سرنشین را دارد و در ۳.۵ ثانیه سرعت آن از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برثانیه می رسد.

قیمت پایه این خودرو ۵۲هزار و ۹۰۰ دلار اعلام شده و بنابراین برخی صاحبان خودرو با مشاهده سرهم بندی قطعات با ابزارهای اولیه و غیر حرفه ای، ناامید شده اند.

این درحالی است که وب سایت الکترک در ماه ژوئن و پس از بازگشایی کارخانه تسلا در فرمونت کالیفرنیا فاش کرد خریداران مدل Y  از خودروهای خود راضی نیستند. 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها