کد خبر : 50207

فروش خودرو در چین طی ماه آگوست برای پنجمین ماه متوالی با روند صعودی مواجه شد و نسبت به سال گذشته ۱۱.۶درصد افزایش یافت.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، فروش خودرو در چین طی ماه آگوست برای پنجمین ماه متوالی با روند صعودی مواجه شد و نسبت به سال گذشته 11.6 درصد افزایش یافت، چرا که بزرگترین بازار خودروی جهان در حین تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس کرونا با کمترین فروش مواجه شده بود.

داده های انجمن تولید کنندگان خودروی چین (CAAM) نشان داد که فروش ماه گذشته به 2.19 میلیون دستگاه خودرو افزایش یافته است. در مجموع فروش 8 ماهه نخست سال جاری میلادی با 14.55 میلیون وسیله نقلیه هنوز 9.7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.

فروش خودروهای انرژی جدید در چین با رشد 25.8 درصدی نسبت به سال گذشته به 109 هزار دستگاه در ماه اوت رسیده است که این یک علامت امیدوار کننده برای خودروسازان جهانی که سرمایه گذاری زیادی در خودروهای الکتریکی در بازار انجام داده اند محسوب می شود.

این انجمن همچنین پیش بینی کرد که امسال خودروهای انرژی جدید 1.1 میلیون فروش داشته باشد که نسبت به سال گذشته حدود 11 درصد کاهش خواهد داشت.

خودروهای انرژی جدید شامل خودروهای برقی با قدرت محرکه باتری، خودروهای هیبریدی برقی و بنزینی – خودروهای پیل سوختی هیدروژنی هستند.

بر اساس این گزارش، فروش کامیون ها و سایر وسایل نقلیه تجاری که حدود یک چهارم بازار را تشکیل می دهند، 41.6 درصد افزایش یافت که گفته می شود علت این امر سرمایه گذاری دولت در زیرساخت ها و اقدام خریداران برای ارتقای خودروهای خود به منظور رعایت قوانین سخت آلایندگی است.

فروش وسایل نقلیه مسافربری نیز در این ماه 6 درصد افزایش یافت.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها