کد خبر : 48479

چین به منظور رقابت با آمریکا آزمایش خودروهای خودران خود را به منظور افزودن آنها به ناوگان تاکسی رانی این کشور آغاز کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، تاکسی های خودران اتومبیل هایی ایده آل برای صرفه جویی در هزینه ها و رسیدن سریع به مقصد محسوب می شوند و هدایت آنها از طریق یک مرکز کنترل ممکن است. ایمنی این تاکسی ها نیز در حد مطلوبی است.

از سوی دیگر چین امیدوار است به اشتراک گذاری این خودروها و کرایه آنها را نیز به یک فرهنگ در این کشور مبدل کند تا عموم مردم از تاکسی های خودران استقبال کنند.

البته باید توجه داشت هنوز سال ها تا استفاده عمومی از خودروهای خودران و بدون نیاز به راننده فاصله داریم، ولی شرکت های چینی مانند بایدو، آئوتوایکس وابسته به علی بابا و شرکت دی دی چوکیسینگ که خدمات به اشتراک گذاری خودرو ارائه می دهد، فعالیت های خود را در این زمینه سرعت بخشیده اند.

این شرکت ها به طور مستقل یا با همکاری یکدیگر طرح هایی را به منظور دسترسی به تاکسی های خودران در سراسر چین اجرا کرده اند که البته فعلا همه آنها در مرحله آزمایشی است. در حال حاضر برخی از این طرح ها در شهرهای بزرگی مانند شانگهای در دست اجراست و بعد از مشخص شدن نقاط ضعف و قوت آنها در مورد سرنوشت آنها تصمیم گیری خواهد شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها