کد خبر : 47750

شرکت قطعه سازی بوش آلمان، واحدی ایجاد کرده است که توسعه سیستم و نرم افزار را با واحد الکترونیک ادغام و یکپارچه کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، شرکت آلمانی رابرت بوش Robert Bosch GmbH بزرگترین تأمین کننده قطعه خودرو در دنیا واحدی در شرکت خود ایجاد کرده است که از ادغام و یکپارچه سازی بخش های نرم افزار و الکترونیک به وجود آمده است. این اقدام نیاز روز خودروسازان دنیا است به ویژه آن که صنعت خودروی دنیا در حال گذار از خودروهای بنزینی به خودروهای برقی است و بسیاری از کارکردها [functions] خودرو در حال دیجیتالی شدن هستند.

بوش بزرگترین قطعه سازی دنیا است که تمرکز خود را از سخت افزار به نرم افزار تغییر داده، به ویژه که خود شاهد دگردیسی صنعت خودرو و نیاز به خدمات دیجیتال با افزایش روزافزون نیاز به تجارت الکترونیک و صنعت infotainment (صوتی، تصویری، اینترنتی و موبایلی روی داشبورد) است. پیشتاز و پیشاهنگ این دگردیسی خودروسازی تسلای آمریکا بوده است.

از اوایل سال 2021، شرکت بوش در 20 کشور دنیا، 17,000 پرسنل خود را از بخش های الکترونیک، شاسی و قوای محرکه در بخش مالتی مدیای خود ادغام خواهد کرد.

هارالد کروئگر Harald Kroeger عضو جدید هیئت مدیره و از مدیران ارشد سابق مرسدس بنز که روزگاری از اعضای هیئت مدیره تسلا هم بوده می گوید: «تأمین نرم افزار از یک منبع واحد، پاسخی است که قطعه ساز باید به بزرگترین چالش پیش روی خود بدهد و خود را با دیجیتالی شدن خودروها وفق دهد».

بوش هم مثل تسلا، فولکس واگن، جنرال موتورز و تأمین کنندگانی مثل Aptiv PLC‌ به سمت معماری واحد دیجیتالی خودرو گام برداشته است. تسلا این گام را از 5 سال پیش آغاز کرده است. در این گام، یک سیستم یکپارچه روی تمام تراشه ها و پردازشگرهای خودرویی نظارت دارد و همه حسگرها، دوربین ها و واحدهای کنترلی توسط این سیستم کنترل و نظارت می شوند. این سیستم در خودرو از راه دور و به وسیله شبکه های خودروساز قابلیت روزآمدی و بهبود مستمر دارند. ضمن آن که خودروهای نسل آینده به سیستم های خودران مجهز هستند که بخش مهم و زیادی از کارکردهای خودرو را به صورت اتومات درآورده است.

شرکت قطعه سازی بوش برای انواعی از خودروسازان دنیا از جمله تسلا و دایملر قطعه و مجموعه خودرو تأمین می کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها