کد خبر : 47574

ایلان ماسک در نیمه اول سال 2020 مستحق دستمزد و پاداش 2.1 میلیارد دلاری شد که دستمزدی بی سابقه است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، مدیر عامل شرکت نوپای خودروسازی تسلا، دستمزد خیره کننده و بی سابقه 2.1 میلیاردی را مدیون صعود راکت وار ارزش سهام این خودروسازی است که از نظر برخی از تحلیل گران بورس و ارواق بهادار، هیچ پایه و اساس و منطق قابل اتکایی ندارد.

بعد از گزارش نیم سال اول 2020 شرکت تسلا، ارزش سهام آن 3 درصد افت کرد اما با این حال ارزش این خودروسازی به رقم غیرقابل باور و رؤیایی 300 میلیارد دلار رسیده است که بزرگتر از هر خودروسازی قدیمی و جدید در دنیا است.

البته دستمزدی که به ایلان ماسک داده می شود در غالب بسته ای است که شامل سهم شرکت خودروسازی با تخفیف بسیار ویژه است. ایلان ماسک صاحب اکثر سهام راکت سازی اسپیس ایکس SpaceX‌ و مدیر عامل آن هم هست. بر اساس قرارداد وی اکنون می تواند 1.69 میلیون سهم را به قیمت 350.02 دلار بخرد در حالی که قیمت روز سهام تسلا اکنون 1.594 دلار است. حقوق و مزایای سالانه کارکنان شرکت خودروسازی تسلا در سالی که گذشته به 58 هزار دلار رسید.

ایلان ماسک موفق شده است به وعده های مالی که داده بود و رشد خیره کننده ارزش سهام دست پیدا کند. ارزش سهام تسلا در سال گذشته 500 درصد افزایش یافت که مدیون فروش خودروهای مدل 3 است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها