کد خبر : 47251

خودروسازی سایک چین که امکان مونتاژ محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن در چین را فراهم کرده است، دستی به روی کارخانه شانگهای خود می کشد تا بتواند در آن سدان آئودی تولید کند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، شراکت سایک موتور چین و فولکس واگن ای جی آلمان، در سرمایه گذاری مشترک خود، 4.13 میلیارد یوآن (معادل 590 میلیون دلار) برای بازسازی کارخانه شانگهای هزینه می کنند تا امکان تولید محصولات به روز برند لاکچری آئودی –رقیب مرسدس بنز،‌ ب ام و آلمان و لکسوس ژاپن- فراهم آید.

بلافاصله بعد از انتشار این خبر، ارزش سهام سایک 10 درصد –ماکسیمم حد روزانه- افزایش یافت.

جوینت ونچر سایک-فولکس واگن، در حال حاضر فقط با مارک های فولکس واگن و اشکودا خودرو تولید می کند که خودروهای مردمی و برندهای قیمت متوسط هستند در حالی که ورود محصولات آئودی به این سرمایه گذاری مشترک به معی آن است که در این شراکت قرار است خودروهای گران و فوق گران هم تولید و عرضه شوند.

این جوینت ونچر قرار است در کارخانه شانگهای، با ظرفیت 60 هزار دستگاه خودروی آئودی سدان مدل A7L خودرو تولید کند. این کارخانه برای تولید خودروی شاسی بلند جدید فولکس واگن هم ظرفیت تولید 60 هزار دستگاه ایجاد خواهد کرد. به بیان دیگر در ظرفیت تولید کارخانه فعلی تغییر ایجاد نمی شود، فقط این کارخانه ها به تجهیزاتی مجهز می شوند که امکان تولید به روز تر محصولات را پیدا می کنند.

چن چونگ رئیس هئیت مدیر سایک پیش از این اعلام کرده بود که خودروهای لاکچری آئودی از اوایل سال 2022 در چین تولید و به بازار عرضه می شوند.

ذکر این نکته هم لازم است که هدف از بازسازی و به روزآوری خط تولید در شانگهای در حقیقت آماده سازی خط تولید برای به کار گیری معماری پلتفرم جدید گروه خودروسازی فولکس واگن است که به MEB‌  معروف است. این پلتفرم،‌ در حقیقت سکویی است که طراحی و ساخت انواعی از خودروهای برقی را امکان پذیر ساخته است.

در صورت تکمیل این بازسازی و نوسازی امکان تولید خودروی برقی ID.4‌ گروه خودروسازی فولکس هم فراهم می شود.

فروش سایک-فولکس واگن امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته و به 577,385 دستگاه رسیده است. در حالی که شاخص کل صنعت فقط افت 17 درصدی نشان داده است. جوینت ونچر سایک-فولکس واگن در سال 2019 موفق به فروش 2 میلیون دستگاه خودرو شده بود.

آئودی پیش از سایک-فولکس واگن، با شرکت FAW چین همکاری طولانی مدت داشت و در شهر چانگچون خودرو تولید می کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها