کد خبر : 46181

فولکس واگن در حال بررسی تصاحب مجدد گروه خودروهای اجاره ای «یوروکار» است که در سال 2006 فروخته بود.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، فولکس واگن آلمانی می خواهد شرکت فرانسوی موفق در عرصه خودروهای اجاره ای یوروکار را تصاحب کند. با این کار این خودروساز آلمانی بهتر می تواند روی ناوگان خود سرمایه گذاری کند. شاید این بهترین زمان برای تصاحب این شرکت باشد چون شرکت های اجاره دهنده خودرو بعد از شیوع ویروس کرونا با ورشکستگی دست و پنجه نرم می کنند. جالب است بدانید که فولکس واگن در سال 2006 همین یوروکار را به شرکت سرمایه گذاری یورازئو اس ایی Eurazeo SE‌ فروخته بود. حالا انگار می خواهد آن را پس بگیرد.

گفت و گو ها هنوز در مرحله مقدماتی است و با توجه به خسارت های شدید شیوع ویروس کرونا رسیدن به یک توافق جامع زمان بر و دشوار است.

ارزش سرمایه بازار یوروکار در حال حاضر 390 میلیون یورو (معادل 441 میلیون دلار) است. در حالی که بدهی خالص آن در ماه مارس 1 میلیارد یورو بوده است.

وقتی شرکتی به بدهی های بزرگ می افتد که با نقدینگی و مدیریت امکان احیای آن وجود دارد،‌ تازه برای خیلی از شرکت ها مطلوبیت و جاذبه پیدا می کند.

فولکس واگن، آپولو و یوازئو که اکنون 30 درصد سهم یوروکار را در اختیار دارد در این مقطع از اعلام نظر خودداری می کنند.

زمانی که فولکس واگن در سال 2006 اقدام به فروش سهام یوروکار کرده بود استدلالش این بود که می تواند ارائه دهنده خدمات حمل بار و مسافر باشد بدون آن که مالک یک شرکت اجاره دهنده خودرو باشد. اما حالا اگر توافق صورت بگیرد همان شرکتی که 3.32‌ میلیارد یورو فروخته بود حالا به قیمتی بسیار ناچیزتر بعد از 14 سال خریداری کند.

یوروکار با تمام وجود امید بسته است که به سرنوشت همتای خود در آمریکا یعنی شرکت هرتز دچار نشود که در ماه مه اعلام ورشکستگی کرد. ماه گذشته یوروکار یک بسته مالی به ارزش 307 میلیون یورو را برای گذر از این دوران وانفسای بحران کرونا تعریف کرد که شامل 220 میلیون یورو وام تضمن شده از دولت فرانسه بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها