کد خبر : 45627

هوندا سیویک یک بار دیگر در ژاپن دار فانی را وداع گفت. شاید در آمریکا هوندا سیویک هنوز گاو شیرده این کمپانی ژاپنی است اما در وطن، دیگر از چشم های مردم چشم بادمی افتاده است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، هوندا سیویک رقیب آکورد به عنوان خودروی پرفروش این خودروساز ژاپنی است. بله حق با شما است این روزها CR-V‌ مثل نقل و نبات می فروشد اما هوندا را سیویک هوندا کرد. اما در خود ژاپن راستش را بخواهید، اصلا محبوب نیست.

اتومتیو نیوز خبر داده است که فروش هوندا سیویک در ژاپن به صفر نزدیک می شود. واقعیت این است که مرگ این گاو شیرده در خود ژاپن 10 سال پیش اتفاق افتاده بود و ژاپنی ها از همان زمان می دانستند که مردمشان مثل آمریکایی ها به خودروی دراز و کشیده و بزرگ احتیاج ندارند و بیشتر به خودروهای کوچک تر روی می آورند.

با این حال چون این کمپانی به خودروی پرفروش خود علاقه زیادی داشت، دستی به روز ظاهر آن کشید،‌ بلکه طول عمر مفید چرخه حیات این خودرو را در وطن کمی بیشتر طولانی کند.

خوب این ایده درست از آب در نیامد.

فرم هاچ بک و تیپ آر سیویک به حیات خود ادامه می دهند اما سیویک سدان دیگر برای هوندا تمام شده است. چون در کل سال مالی گذشته تعداد هوندا سیویک سدان فروخته شده به 1619 دستگاه رسید. شاید هوندای سیویک در چشمان آمریکایی ها ریزه میزه به نظر برسد اما در چشمان چشم بادمی ها احتمالا غولی است که فضای زیادی را در خیابان ها و پارکینگ ها اشغال می کند.

البته اتومتیونیوز نظر مسئولان هوندا را جویا شده،‌ اما آنها علاقه ای به اظهار نظر در این گونه موارد ندارند. اما به هر حال ذائقه ژاپنی ها با آمریکایی ها فرق دارد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها