کد خبر : 44571

شرکت خودروسازی رنو امروز (چهارشنبه) وام ۵ میلیارد یورویی (۵. ۶ میلیارد دلاری) خود را در توافق با دولت فرانسه نهایی کرد و موفق شد سرمایه خود را که تحت تأثیر بحران مالی کرونا قرار گرفته بود، افزایش دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی رنو وام 5 میلیارد یورویی (5. 6 میلیارد دلاری) خود را در توافق با دولت فرانسه نهایی کرد و موفق شد سرمایه خود را که تحت تأثیر بحران مالی کرونا قرار گرفته بود، افزایش دهد.

بر اساس اعلام شرکت رنو، در تسهیلات اعتباری اعطا شده به این شرکت، دولت فرانسه وثیقه‌‌ای به میزان 90 درصد از کل وام گرفته شده را تامین می‌کند. دولت این کشور صاحب 15 درصد از سهام رنو است.

بانکهای بی‌ان پی باریباس، کردیت اگریکول، اچ اس بی‌سی فرانسه، و سوگن در اعطای این تسهیلات اعتباری به شرکت رنو سهیم هستند.

رنو در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که این وام به تأمین اعتبار نقدینگی این شرکت کمک خواهد کرد.

این خودروساز هفته گذشته اعلام کرده بود، قصد دارد حدود 15000 نفر از کارکنان خود در سراسر جهان از جمله 4600 نفر در فرانسه را اخراج کند. این شرکت در فرانسه به دنبال تعدیل نیرو به صورت داوطلبانه و استفاده از طرح‌های بازنشستگی است.

اوایل هفته جاری، اخبار مربوط به تعدیل نیروی این شرکت منجر به برپایی اعتراضات در برخی کارخانه‌ها از جمله کارخانه موبوژ در شمال فرانسه شد، اگرچه ژان دومینیک سنارد، رئیس شرکت رنو متعهد شده است که این کارخانه بسته نخواهد شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها