کد خبر : 43702

مدیرعامل سابق رنو پارس و بخش خاورمیانه‌ی نیسان، امروز به‌عنوان رئیس جدید خودروسازی اینفینیتی معرفی شد.

به گزارش خودروتک به نقل از زومیت ، پیمان کارگر ۵۳ سال دارد و با مدیریت شرکت رنو پارس در ایران شناخته می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی علوم کاربردی از دانشگاه لیون فرانسه و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) از مرکز آموزش عالی تجارت لندن است.

پیمان کارگر، فعالیت حرفه‌ای خود را با استخدام در رنو آغاز کرد و خیلی زود مورد توجه کارلوس گون، مدیرعامل وقت گروه رنو -نیسان قرار گرفت. تا امروز، او به جهت اصالت ایرانی و توانایی‌های مدیریتی، سمت‌های متنوعی در زمینه‌ی سرپرستی زیرشاخه‌های گروه رنو- نیسان در خاورمیانه برعهده داشته است که یکی از آن‌ها، مدیر عاملی رنو پارس، تولیدکننده‌ی خودروهای رنو توسط پارس‌خودرو، در ایران بود.

از سال ۱۳۹۵، پیش از اعمال تحریم‌های جدید ایران و خروج کامل رنو از کشورمان، پیمان کارگر، مدیرعامل رنو پارس و قائم‌مقام مدیر منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و هندوستان و روسیه شرکت رنو، با ارتقا جایگاه به نیسان پیوست تا در سمت قائم‌مقام مدیرعامل نیسان در منطقه فعالیت کند. طی سال‌های اخیر، کارگر مسئول فروش و بازاریابی محصولات رنو و نیسان در ۸۰ کشور بوده است.

پیمان کارگر peyman kargar

براساس اعلام رسمی شرکت نیسان، پیمان کارگر از امروز به سمت مدیر برند و رئیس هیئت مدیره اینفینیتی منصوب شده است. به‌زودی، کارگر در یوکوهاما ژاپن ساکن خواهد شد تا سرپرستی برند لوکس زیرمجموعه‌ی نیسان و برنامه‌ی تحول محصولات این برند را به عهده گیرد. طی سال‌های گذشته، فروش خودروهای اینفینیتی با کاهش قابل‌توجه رو‌به‌رو شده و محبوبیت این برند در کشورهایی مثل امریکا، بسیار کمتر از گذشته است.

پیمان کارگر، حدود ۲۳ سال سابقه‌ی کار در سمت‌های مختلف مدیریتی صنعت خودروسازی رنو – نیسان دارد. او در بخش‌های مدیر فنی، سرپرست مهندسی، مدیریت پروژه، کنترل کیفیت، فروش و تجارت خودرو، صاحب تجربه است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها