کد خبر : 43619

فعالان ایمنی در خودرو گرد هم می آیند تا برای سیستم های کمک به راننده پیشرفته به یک شیوه مشترک نامگذاری برسند و از اصطلاحات استاندارد شده استفاده نمایند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، در حال حاضر خودروسازان اسامی و اصطلاحات بسیار متنوعی برای امکانات جدید در خودرو استفاده می کنند و در حال حاضر زبان مشترکی وجود ندارد. حالا 5 گروه گرد هم آمه اند تا به یک فهم و گفتار مشترک برسند.

خودروسازان در حال پیشرفت دادن به سیستم های کمک به راننده پیشرفته advanced driver assist systems هستند که به تدریج رانندگان می توانند اختیار را به این سیستم ها بدهند و خیالشان از ایمنی خودرو هم جمع باشد. کمپینی برای رفع ابهام آغاز شده که انجمن خودروی آمریکا، انجمن مهندسان خودرو، گزارش های مصرف کنندگان، جی دی پاور و شورای ایمنی ملی در آمریکا از آن حمایت می کنند.

هر پنج عضو این کمپین اصطلاحاتی را تصویب و تأیید کرده اند که برای انواعی از سیستم های کمک به راننده مورد استفاده قرار می گیرند. این اصطلاحات و اسامی، قرار نیست  جایگزین مواردی شود که خودروسازان از نقطه نظر برندی انتخاب کرده اند، آن چه بیشتر در این انتخاب مؤثر بوده، شفاف شدن و مختصر شدن این اصطلاحات و راحتی برای خریدار بوده است. در بیانیه مشترک به این نکته هم تأکید زیادی شده است که این سیستم ها «کمک» به راننده هستند نه «جایگزین» راننده.

این جمله باید با تأکید بیشتر عنوان شود که در در حال حاضر به هیچ عنوان خودرویی عرضه نشده است که بدون نیاز به راننده توان طی مسیر به طور کامل را داشته باشد.

اسامی و اصطلاحات انتخاب شده، برای آشنایان به فناوری های خودرو، خیلی جدید هم نیستند اما قرار شد یکدست و یکپارچه و واضح باشد برای همین به عنوان مثال به جای «مداخله در برخورد» collision intervention از اصطلاح «ترمز اضطراری خودکار» automatic emergency braking استفاده خواهد شد. این سیستم کمک به راننده، اگر تشخیص دهد که فاصله خودرو تا مانع آن قدر کم شده که عکس العمل راننده دیگر مانع برخورد نخواهد شد، قبل از آن که کاملاً دیر شود، به طور خودکار خودرو را متوقف می کند تا از برخورد جلوگیری شود یا خسارت به حداقل برسد. برخی از خودروسازان سیستمی را طراحی کرده اند که عابر پیاده و اشیا دیگر را هم به عنوان مانع تشخیص می دهند.

برخی از خودروسازان علاقه دارند که این امکانات را در قالب یک بسته ارائه کنند و صحبت از سیستم های «پیش از برخورد» می کنند برای همین اصلاً واضح نیست که آیا خودرو به طور خودکار ترمز می گیرد یا نه.

یکی دیگر از اصطلاحات، «کمک سوبالا» high-beam assist است. از حالا به بعد قرار است که از اصطلاح «سو بالای خودکار» یا automatic high beams  استفاده شود. حالا باید دید این انتخاب تا چه حد روی شفاف و واضح شدن اثر دارد. از این اصطلاح باید شنونده متوجه شود که این امکان به معنی آن است که خودرو به طور خودکار جاده را با نور بالا بهتر روشن می کند.

همواره اصرار بر این بوده که قصد انتخاب این اصطلاحات جایگزینی با اصطلاحات برندی خودروها نیست، بلکه قصد این است که مردم بهتر متوجه عملکرد این امکانات و آپشن ها شوند. به تدریج باید این نگاه و ایجاد یک چارچوب در تمام صنعت فراگیر شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها