کد خبر : 42919

شرکت خودروسازی تسلا موتورز اعلام کرد دسترسی به ویژگی کاملا خودران خودروهای برقی این شرکت با پرداخت حق اشتراک به مبلغ ۷ هزار دلار امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، تسلا چندین سال است که سخت افزارهای لازم را برای ویژگی‌های خودران خود روی خودروهای تسلا نصب می‌کند که به تسلا این امکان را داده است تا سیستم‌های "اتوپایلت"(Autopilot) و "کاملا خودران"(Full Self-Driving) یا "FSD" خود را به صورت عرضه کارخانه‌ای یا به شکل عرضه به‌روزرسانی ارائه دهد.

در اصل به این معنی است که حتی اگر خودرو در هنگام تحویل از کارخانه دارای این ویژگی‌ها نباشد، می‌توان برای فعال کردن آنها حق اشتراک پرداخت کرد تا این قابلیت‌ها روی خودرو فعال شوند.

در ماه فوریه سال گذشته میلادی، تسلا برای نصب سخت افزارهای لازم برای ویژگی اتوپایلت، ۳۰۰۰ دلار و برای "FSD" ۵۰۰۰ دلار در ازای هر خودرو هزینه کرده است.

سیستم "اتوپایلت"، خودرو را قادر می‌سازد عملکردهایی مانند در یک خط(لاین) ماندن، همگام شدن با جریان ترافیک و جلوگیری از برخورد با عابر پیاده را انجام دهد.

سیستم "FSD" نیز همه این کارها را انجام می‌دهد و علاوه بر آن، امکان پارک خودکار و ویژگی فراخواندن خودرو در پارکینگ را به مشتری ارائه می‌دهد.

اکنون برای افرادی که خودروهای تسلا را دست دوم خریداری می‌کنند و ویژگی "FSD" روی آنها فعال نیست، هفت هزار دلار می‌تواند مبلغ زیادی باشد. به همین دلیل "ایلان ماسک" اعلام کرد فعال کردن این سرویس به عنوان یک سرویس حق اشتراکی تا پایان سال جاری امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: دیدگاه ما این بود که "FSD" را به عنوان یک آپشن در دسترس قرار دهیم. به نظر ما، خرید "FSD" یک سرمایه گذاری برای آینده است و ما اطمینان داریم که مشتری از این سرمایه گذاری پشیمان نمی‌شود. حدس من این است که "FSD" چیزی است که مردم از خرید آن پشیمان نخواهند شد.

تسلا همچنین تأکید کرد که پرداخت این هزینه برای اشتراک سیستم "FSD" کمترین پرداخت ماهانه برای چنین سیستمی خواهد بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها