کد خبر : 40243

بر اساس گزارش رویترز، حالا به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی فولکس واگن در آلمان نیز به تازگی اعلام کرده می خواهد به جمع سایر خودروسازانی بپیوندد که به تولید دستگاه های ونتیلاتور یا تهویه مورد نیاز بیمارستان ها پرداخته اند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، چند روز پیش گزارش هایی از سوی رسانه‌های خبری منتشر شد که نشان می داد شرکت های خودروسازی فورد و جنرال موتورز در ایالات متحده آمریکا اعلام کرده اند که در حال مذاکراتی با دولت فدرال به منظور کسب و صدور مجوز برای تولید امکانات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها همچون هواکش و دستگاه‌های تهویه هستند تا بتوانند در کنترل و مقابله با گسترش و انتشار ویروس کرونا نقش آفرینی کنند.

این شرکت آلمانی که بدون شک یکی از بزرگترین خودروسازان جهان به شمار می رود و بیشترین سهم فروش خودرو در بازار اروپا را به خود اختصاص داده است، روز جمعه با انتشار بیانیه ای جدید اعلام کرده که قادر خواهد بود با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی که در خطوط تولید برخی از قطعات مورد نیاز خودرو های خود از آن ها استفاده می کند، تجهیزات و دستگاه های تهویه بیمارستانی تولید کند.

طبق سخنان سخنگوی این شرکت بزرگ که شامل زیرمجموعه های متعددی است، فولکس واگن بالغ بر 125 چاپگر سه بعدی صنعتی در اختیار دارد که می تواند به نیازهای بیمارستان‌های این کشور و بسیاری دیگر از کشورهای درگیر کرونا پاسخ داده و تجهیزات پزشکی و درمانی بیمارستان ها را تولید و تامین کند.

از دیگر شرکت‌هایی که برای تولید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها اعلام آمادگی کرده بود، شرکت خودروسازی نیسان ژاپن بود که با بهره گیری از خطوط تولید و تجهیزات خود تصمیم گرفته به کنترل و مقابله با این بیماری خطرناک و مرگ‌بار بپردازند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها