کد خبر : 40100

لروی از سمت خود به عنوان معاون اجرایی در تاریخ 1 آوریل استعفا خواهد داد اما همچنان در هیات مدیره تویوتا به خدمت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایکوپرس ،دیدیه لروی فرانسوی در شرکت تویوتا، از سمت خود به عنوان یک مدیر اجرایی غیر ژاپنی شاغل در این شرکت خودروساز کناره گیری می کند.

لروی همچنان رئیس عملیات بخش اروپا در تویوتا خواهد بود. با این حال، لروی، 62 ساله، سمت های خود را با عنوان های مدیر حوزه رقابت، موقعیتی که از سال 2016 تاکنون داشته است و همچنین رئیس برنامه ریزی و فعالیت های تجاری واگذار خواهد کرد.

سوابق گسترده لروی او را به یکی از با نفوذترین مدیران تویوتا تبدیل کرد به طوری‌که او در بین مدیران نزیک به آکیو، مدیرعامل تویوتا جایگاه به اصطلاح هفت سامورایی را از آن خود کرد.

لروی به عنوان یک مهندس مجرب کار خود را در رنو آغاز کرد و در سال 1998 به تویوتا پیوست.

شیجکی تراشی، یکی دیگر از سامورایی های تویوتا، علاوه بر سمت فعلی خود که نظارت بر استراتژی خودروهای بدون آلاینده را بر عهده دارد، کرسی مدیریت ارشد حوزه رقابت را نیز بر عهده خواهد گرفت.

تغییر فوق بخشی از بهبود روند مدیریتی تویوتا است که گفته می شود این شرکت همگام با  یکه تازی صنایع خودروسازی از تغییرات سریع این صنعت با هوشیاری بهره مند می شود. 

تویوتا در بیانیه ای با اعلام تغییرات اظهار داشت: مسطح کردن سلسله مراتب مدیریت با هدف بالابردن سطح بینش، فرصت به نسل جوان و تعامل با افراد شایسته تر انجام می شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها