کد خبر : 36022

روند فروش خودرو در بازار مخصوصاً آمریکا در چند سال اخیر نزولی بوده و برای آن دلایل مختلفی را بیان می کنند. اما یکی از دلایل جالب آن کم شدن رغبت داشتن خودرو یا حتی راندن خودرو در میان جوانان قرن 21 است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، مایکل سیواک، مدیر سابق «حمل جهانی پایدار» در دانشگاه میشیگان، هر سال گزارش دوره ای در مورد الگوی جمعیتی افراد صاحب گواهینامه در آمریکا بر اساس سن منتشر می کرد. اکثر اعداد و ارقام آن هم از اداره بزرگراه فدرال آمریکا بود.

در آخرین تحقیقات که بین سال های 1983 تا 2018 را در برمی گیرد، درصد افرادی که گواهینامه خود را در سن 16 سالگی می گیرند، از 46 درصد به 25 درصد تنزل داشته است که رقم کمی نیست. ئر بین افراد با سن 17 سالگی از 68 درصد به 46 درصد تنزل یافته است. این کاهش در مورد سن 18 سالگی از 80 درصد به 60 درصد بوده است. در همین گزارش آمده است اگر سال 2018 را به سال 1983 مقایسه کنیم و به تناسب جمعیتی هم توجه داشته باشیم، درصد افرادی که گواهینامه اخذ کرده اند در گروه های سنی بنی 16 تا 44 کوچکتر است.

بین سن های 45 تا 49 سال، کاهش اخذ گواهینامه مشاهده نمی شود. در هر دو سال 2018 و 1983، حدود 92 درصد از افراد این گروه سنی گواهینامه داشته اند. نکته جالب این جا است که در سال 1983 تنها 55 درصد از افراد بالای 70 سال گواهینامه رانندگی داشتند اما در سال 2018، بیش از 83 درصد گواهینامه اخذ کرده اند.

به بیان ساده، جمعیت افرادی که به دنبال گواهینامه می روند رو به کاهش است. خودروسازان که همیشه به فکر استفاده حداکثر از ظرفیت های خود هستند، چاره ای برای این روند نزولی پیدا نکرده اند. با همین روند اگر پیش برود، خودروسازان مجبور می شوند، بیش از گذشته ظرفیت های تولیدی خود را کاهش دهند.

فقط در بازار آمریکا سال 2019 حدود 17 میلیون دستگاه خودروی جدید تولید شده و به فروش رسیده است. پنج سال متوالی است که رقم فروش از 17 میلیون دستگاه پایین تر نیامده است. اما شواهد نشان می دهد که با آمدن روش های نوین حمل و نقل و حمل مسافر، افزایش فناوری های خودرو که باعث بالا رفتن قیمت خودروها می شود، و با دگردیسی در سبک زندگی مردم به خاطر فناوری های کامپیوتر، اینترنت و موبایل، روند کاهشی فروش خودرو ادامه پیدا کند.

این گزارش به دلایل کاهش استقبال جوانان از رانندگی و اخذ گواهینامه نپرداخته است اما برخی از این دلایل می تواند گسترش، تاکسی های اینترنتی، اشتراک گذاری سواری، و اشتراک گذاری خودرو مثل اوبر و لیف باشد. ممکن است دلیل دیگر آن بهبود روش های حمل و نقل شهری، نزدیک شدن افراد به محل های کار خود و کم تر شدن رفت و آمد از حومه به داخل شهر باشد.

بر اساس آمار و ارقام «داده های فدرال ریزرو» [بانک مرکزی آمریکا] سن متوسط خرید خودروی سواری یا وانت در ایالات متحده به 53 سال رسیده است که خود مؤید روند کاهشی اخذ گواهینامه هم هست.

صنعت خودرو یا باید راهکاری برای مقابله با این چالش پیدا کند، یا آن که ظرفیت های تولید خود را به تدریج تعدیل نماید.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها