کد خبر : 35897

فهرستی از پرفروش‌ترین خودروهای آلمان در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده است که نشان می دهد شهروندان این کشور علاقه زیادی به خرید خودروهای وطنی دارند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، با توجه به آنکه آلمان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می‌رود، کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه همواره با بررسی آمار و ارقام مربوط به فروش مدل‌های مختلف خودرو و شرکت‌های خودروسازی در جهان به ارائه و انتشار گزارش‌های جدیدی از ماه‌های مختلف سال اقدام می‌کنند.

حالا با آغاز سال جدید، آمار و گزارش های مربوط به میزان فروش خودروهای مختلف در بازار آلمان و محبوب ترین و پرطرفدارترین خودروهای سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده است.

مطابق آمارهای فروش برندهای خودروسازی مختلف در سال ۲۰۱۹ در بازار آلمان، فولکس واگن گلف موفق شده است با فروش ۲۰۴ هزار و ۵۵۰ دستگاه در جایگاه نخست جدول جای بگیرد این در حالی است که این مدل خودرو با رشدی منفی ۳.۳ درصدی مواجه شده است، چراکه میزان فروش آن در سال ۲۰۱۸، ۲۱۱ هزار و ۵۱۲ دستگاه بوده است.

بعد از آن دو خودروی فولکس واگن تیگوان و مرسدس بنز سی کلاس با فروش ۸۷ هزار و ۷۷۱ دستگاه و ۶۴ هزار و ۴۰۳ دستگاه به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جدول قرار گرفته اند.

میزان فروش فولکس واگن تیگوان و مرسدس بنز سی کلاس در سال ۲۰۱۹ نسبت به ۲۰۱۸، به ترتیب شاهد یک رشد و افزایش ۱۷.۴ درصدی و ۲.۶ درصدی بوده است.

از دیگر خودروهای پرفروش و محبوب بازار آلمان در طول یک سال گذشته می توان به فولکس واگن پلو، فولکس واگن پاسات، فورد فوکوس، اشکودا اوکتاویا، اوپل کورسا، آئودی A۴، S۴ و RS۴، مینی، فورد کوگا، مرسدس A-class، آئودی A۶، S۶ و RS۶، اوپل آسترا، بی ام و سری ۳، فورد فیستا، مرسدس ای کلاس، آئودی A۳، S۳ و RS۳، اشکودا فابیا، فولکس واگن توران، سیت لئون، مرسدس بنز جی ال کی و جی ال سی، فولکس واگن ترانسپورتر، فیات ۵۰۰، بی ام و ایکس۱، بی ام و سری ۵، مرسدس بنز B-class، بی ام و سری ۲ و بی ام و سری ۱ اشاره کرد که به ترتیب رتبه های چهارم تا سی ام جدول را از آن خود کرده اند.

با نگاهی اجمالی و مختصر به این جدول می توان دریافت که مشتریان آلمانی علاقه و تمایل زیادی به خریداری و استفاده از خودروهای وطنی دارند و شرکت های خودروسازی آلمانی موفق شده اند به خوبی نبض بازار این کشور را در دستان خود بگیرند و نظر و رضایت شهروندان آلمانی را به سمت و سوی خود جلب کنند.

از بزرگترین خودروسازان آلمانی می‌توان به فولکس واگن، بی ام و، مرسدس بنز و  آئودی اشاره کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها