کد خبر : 31312

بخش عمده اعتراض‌ها به تسلا تا به امروز بابت امنیت پایین برخی خودرو‌های آن بوده است، اما حالا دامنه این اعتراض‌ها به باتری‌های تولیدات این شرکت هم کشیده شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس ، بسیاری از خریداران خودرو‌های تسلا نسبت به اشکالات حالت اتو- پایلوت یا رانندگی خودکار این خودرو‌ها معترض بوده اند، اما حالا این اعتراض‌ها باتری‌های تولیدات این شرکت را نیز در برمی گیرد.

اداره امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا در حال بررسی دادخواست اعتراضی ۲هزار نفر از مالکان خودرو‌های مدل اس و ایکس تسلاست که مدعی هستند باتری‌های نصب شده بر روی خودرو‌های آن‌ها مشکلات جدی دارد و تسلا به جای تعویض رایگان باتری‌های مذکور و پرداخت غرامت قصد دارد مشکل را با به روزرسانی نرم افزاری برطرف کند و مدعی است از این طریق روند مدیریت باتری بهتر شده و مشکل حل می‌شود.

معترضان می‌گویند این به روزرسانی بر روی عملکرد خودرو‌های تسلا تاثیر منفی دارد و در واقع تسلا سعی کرده با این کار جلوی گرم شدن بیش از حد خودرو‌ها و آتش سوزی آن‌ها را بگیرد و مشکل را به طور ریشه‌ای حل نکرده است.

گفتنی است در گذشته خودرو‌های تولیدی تسلا چندباری آتش گرفته اند، ولی این مساله یک روند عمومی نبوده است، تسلا هنوز در مورد این خبر واکنشی از خود نشان نداده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها