کد خبر : 29827

سفرهای هوایی درون شهری به لطف پروژه جدیدی که اوبر و ناسا آغاز کرده‌اند، یک قدم دیگ به واقعیت نزدیک‌تر شد. هدف این دو شرکت، دستیابی به داده جدید در رابطه با این نوع سفرها است.

به گزارش خودروتک ، محققان مرکز Ames Research سازمان فضایی ناسا به زودی همکاری با یک تیم تحقیقاتی از شرکت اوبر را آغاز خواهند کرد. آن‌ها قصد دارند تست‌های شبیه‌سازی کامپیوتری سفرهای هوایی که قرار است در آینده به صورت متداول صورت بگیرند را اجرا کنند. این سفرهای هوایی، در دل شهرها انجام می‌شوند.

بر اساس گفته‌های ناسا، آزمایش‌ها به منظور دریافت اطلاعات بیشتر درباره دانسته‌های کنونی از سفرهای درون شهری و همچنین دستیابی به یافته‌های جدید صورت می‌گیرند. شبیه‌سازی‌های نام برده تحت برنامه Urban Air Mobility ناسا پیش خواهند رفت. هدف اصلی این برنامه، هموار کردن مسیر برای فراهم شدن امکان جابه‌جایی مرسولات با استفاده از پهپادها است.

این اولین همکاری ناسا و اوبر نیست. دو شرکت نام برده، در سال 2017 با هدف توسعه سیستم‌های نرم افزاری برای مدیریت پهپادها و دیگر وسایل هوایی کوچک، که در ارتفاع‌های پایین پرواز می‌کنند، با یکدیگر همکاری کردند. با توجه به افزایش حجم ترددهای هوایی به منظور تحویل کالا یا حتی جابه‌جایی انسان‌ها در آینده‌ای نه چندان دور، طراحی سیستم‌های نرم افزاری قوی به منظور کنترل همه وسایل نقلیه امری ضروری است.

منبع: گجت نیوز

ارسال نظر

دیگر رسانه ها