کد خبر : 25184

جوینت ونچر فاو-فولکس‌واگن آئودی توانسته است در نیمه نخست سال جاری میلادی به یک فروش و رکورد بی‌نظیر دست یابد و بالغ بر ۳۶۸ هزار دستگاه در چین به فروش برساند.

 به گزارش خودروتک ، جوینت ونچر فاو-فولکس واگن آئودی به‌تازگی با انتشار گزارشی اعلام کرده است که در شش ماهه نخست سال جاری میلادی یعنی ژانویه تا ژوئن 2019، موفق شده 368 هزار و 94 دستگاه خودرو را در بازار چین بفروشد که این میزان فروش یک رکورد کم سابقه در تاریخ فعالیت این همکاری به شمار می‌رود.

ماه گذشته، شرکت آئودی خود به تنهایی توانست 56 هزار و 223 دستگاه خودرو در بازار چین به فروش برساند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد یک رشد و افزایش 6.1 درصدی بود.

از پرفروش‌ترین و بهترین مدل‌های بومی عرضه شده در چین توسط این جوینت ونچر می‌توان به خودروهای A4L،  Q5L و A6L اشاره کرد به گونه‌ای که فروش خودروی A4L در ژوئیه 2019، به تنهایی از مرز 14 هزار و 500 دستگاه نیز عبور کرد و در شش ماهه نخست سال به 100 هزار دستگاه خودرو رسید.

بر اساس گزارش xinhuanet، این شرکت همچنین در ماه گذشته 13 هزار و 226 دستگاه خودروی آئودی Q5L عرضه کرد و بدین ترتیب رشد سالانه آن را به 45.7 درصد رساند. 

همچنین قرار است بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی شرکت آئودی، مدل‌های جدید دیگری برای دسترسی و خریداری مشتریان چینی روانه بازار این کشور شود که از جله مهم‌ترین آنها انتظار می‌رود خودروهای ای‌ترون، شاسی‌بلند لوکس Q8 و A6 آلرود و A6 آوانت باشند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها