کد خبر : 20442

شرکت جنرال موتورز ویژگی سوپر کروز را توسعه می دهد. بر اساس این تصمیم تا 70 هزار مایل از بزرگراهها توسط این ویژگی پوشش داده می شوند.

به گزارش خودروتک ، جنرال موتورز تعداد زیادی از بزرگراه های کانادا و ایالات متحده را تحت پوشش سیستم سوپر کروز خود قرار می دهد.

بر اساس اعلان جدید شرکت جنرال موتورز،  تا پایان سال 2019 تا  70 هزار مایل از بزرگراههای ایالات متحده و کانادا تحت پوشش سیستم سوپر کروز قرار خواهند گرفت. بر اساس این اطلاعات این سیستم با بیش از 130 هزار بزرگراه سازگاری خواهد داشت.این کمپانی مدتی پیش نیز وعده داد که سیستم مذکور را در تمامی مدل های جدید خود توسعه خواهد داد.

اگر در مورد سیستم سوپر کروز اطلاعات ندارید، جالب است بدانید که این سیستم در سال 2017 راه اندازی شد و هم اکنون تنها در مدل کادیلاکCT6  در دسترس است. این  سیستم اطلاعات خود را  از دوربین ها و سنسورهای رادار جاسازی شده روی خودرو و داده های GPS و داده های نقشه برداری 3Dجمع آوری می کند و در نتیجه راننده مجبور یست تمام وت دست به فرمان باشد. درواقع این سیستم می تواند کنترل خودرو را حداقل در مکان های مشخصی به عهده بگیرد.

این قابلیت با یک سیستم کنترل هوشمند که با استفاده از دوربین مادون قرمز تقویت شده، پشتیبانی می شود. بر خلاف سیستم خودران  که می تواند در هر بزرگراه یا جاده ای فعال شود در سیستم سوپر کروز رانندگان تنها قادر به فعال کردن سیستم در بزرگراه هایی هستند که جنرال موتورز از آنها نقشه لیزری تهیه کرده است.

این سیستم ترکیبی از فرایندهای نظارت بر رانندگی مثل سیستم هشدار جامع که با استفاده از نور، صدا و بازخورد لمسی فعال می شود را نیز شامل می شود.

منبع: انتخاب

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها