کد خبر : 18454

به نظر می رسد زمان آن رسیده که شاهد تردد خودروهای خودران به عنوان تاکسی در سطح شهر باشیم. درواقع این روزها خودروهای خودران وایمو به عنوان تاکسی بدون راننده وارد برنامه لیفت شده اند و بنابراین افرادی که تاکسی می گیرند می توانند منتظر خودروهای خودران باشند.

به گزارش خودروتک ، اهالی فینیکس قادر خواهند بود تا به راحتی با کمک تاکسی های بدون راننده در سطح شهر تردد کنند.

این طرح از دو سال پیش در دست طراحی است و اکنون با گذشت تقریبا دو سال وارد مرحله عملیاتی شده است. البته فراموش نکنیم که در مرحله آغاز تنها 10 وسیله نقلیه خودران در کار خواهد بود و به مرور زمان با موفقیت این تاکسی های خودران تعداد تاکسی ها افزایش خواهد یافت.

فارغ از موفقیت وایمو در اجرای این طرح، شرکت لیفت نیز یک سود کلان خواهد کرد، چرا که در برابر دیگر شرکت های رقیب مثل اوبر یک جهش ویژه دارد. تا این لحظه در مورد مفاد و شرایط قرارداد بین دو شرکت لیفت و وایمو اطلاعاتی اعلام نشده است، بنابراین ما دقیقا نمی دانیم این قرارداد بیشتر به سود کدام شرکت است اما به هر حال چیزی که مشخص است پیشرفت خیره کننده شرکت های تاکسی آنلاین است.

جان کرافیک، مدیر عامل شرکت  وایمو در این خصوص می گوید: "این اولین گام در مشارکت ما است که به ما امکان می دهد نه تنها با یک شرکت مطمئن همکاری کنیم بلکه به تعداد بیشتری از کاربران خدمات ارائه کنیم. "


منبع: انتخاب

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها