کد خبر : 78684

نتایج شوکه کننده تست تصادف ب ام و i4

نتایج شوکه کننده تست تصادف ب ام و i4

ب‌ام‌و آی4 مدل 2022 طی تست های تصادف و ایمنی انجام شده توسط مرکز یورو انکپ چهار ستاره از مجموع پنج ستاره ممکن را کسب کرده است اما...

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران - ب‌ ام‌ و به واسطه ساخت خودروهای رده بالای دارای تجهیزات لوکس و فناوری های ایمنی پیشرفته شهرت دارد.

با این وجود، ب‌ ام‌ و آی4 (BMW i4) مدل 2022 که یکی از محصولات الکتریکی این شرکت محسوب می شود، طی تست های تصادف و ایمنی انجام شده توسط مرکز یورو انکپ چهار ستاره از مجموع پنج ستاره ممکن را کسب کرده است. این نتایج برای طرفداران و علاقمندان به برند ب‌ام‌و غافلگیر کننده و البته ناامیدکننده بوده است.  

فقط 5 ستاره

نتایجی که توسط مرکز ارزیابی ایمنی خودرو یورو انکپ ارائه می شوند، عاملی تعیین کننده برای خریداران خودرو در اروپا محسوب می شود. هر چیزی به جز کسب پنج ستاره می تواند به عنوان شکست در نظر گرفته شود، به ویژه اگر نتایج مربوط به خودروهای رده بالا و لوکس باشند.

گرن کوپه تمام الکتریکی ب‌ ام‌ و آی4 در دو مدل دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک آزمایش شده است. در همین راستا، امتیازات حاصل برای این خودرو عبارتند از:

تست های ایمنی سرنشینان بزرگسال – 87 درصد

تست های ایمنی سرنشینان کودک – 87 درصد

تست های ایمنی افراد آسیب پذیر حاضر در جاده ( به عنوان نمونه، عابران پیاده و دوچرخه سواران) – 71 درصد

ویژگی های ایمنی موجود در خودرو – 64 درصد

بنابر گزارش یورو انکپ، نتایج حاصل شده برای ب‌ ام‌ و آی4 مدل 2022 نشان می دهد که لوکس بودن همواره به معنای ایمنی بهتر و بیشتر نیست. این خودرو عملکرد خوبی در تست های محافظت از سرنشینان بزرگسال و کودک داشته است. اما استفاده از فناوری حسگر مشابه با ب‌ام‌و سری 3 آزمایش شده در سال 2019 توسط یورو انکپ موجب شده تا گرن کوپه آی4 برخی امتیازات حیاتی را در بخش ویژگی های ایمنی موجود در خودرو و پیشگیری از تصادف از دست داده و در نهایت چهار ستاره ایمنی را دریافت کند.

نتایج ناامیدکننده ب‌ ام‌ و آی4 مدل 2022 در تست تصادف

خودرو تمام الکتریکی ب‌ ام‌ و آی4 با یک بار شارژ کامل بسته باتری خود برد حرکتی نزدیک به 600 کیلومتر را ارائه می کند. از جمله ویژگی های ایمنی این خودرو می توان به هشت کیسه هوا، سامانه ترمز ای‌بی‌اس، کنترل پایداری پویا با سامانه ترمز سی‌بی‌سی، سامانه کنترل پایداری اتوماتیک، سامانه ترمز اضطراری اتوماتیک، سامانه نظارت بر فشار تایر، حسگرهای پیشگیری از تصادف و سامانه کمک به رانندگی بین خطوط اشاره کرد.

 
ب ام و آی4
ب ام و آی4
ب ام و آی4
ب ام و آی4
ب ام و آی4
ب ام و آی4
ب ام و آی4
 

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها