کد خبر : 78165

GR bZ۴X از نظر اندازه شبیه به فورد ماستنگ Mach-E و کیا EV۶ GT است.

به گزارش خودروتک به  باشگاه خبرنگاران ، شرکت تویوتا اعلام کرده برنامه‌هایی برای تولید خودرو‌های الکتریکی در آینده دارد و ۱۵ خودروی برقی را با برند‌های تویوتا و لکسوس عرضه خواهد کرد که اولین آن به نام bZ۴X، امسال به فروش می‌رسد.

Daisuke ایدو، مهندس ارشد تویوتا می‌گوید: GR bZ۴X جدید به زودی رونمایی می‌شود؛ طراحی این خودرو، در مراحل اولیه بوده و هنوز ایده مشخصی درباره آن مطرح نشده است.

او گفته، چالش تولید GR bZ۴X اطمینان از رعایت استاندارد‌های بالای فرمان پذیری و عملکرد آن است. مدل تک موتوری دیفرانسیل جلو BZ۴X فعلی،  ۲۰۱ اسب بخار و bZ۴X دو موتوره با تمام چرخ محرک، ۲۱۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

 

GR bZ4X؛ شاسی بلند تویوتا الکتریکی رقیبی برای فورد موستانگ

 

 bZ۴X از نظر اندازه شبیه به فورد موستانگ Mach-E و کیا EV۶ GT است که به ترتیب ۴۵۹ اسب بخار و ۵۷۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. مشخص نیست که این خودرو شبیه به تویوتا BZ۴X GR Sport که امسال عرضه شد، باشد یا خیر.

 

GR bZ4X؛ شاسی بلند تویوتا الکتریکی رقیبی برای فورد موستانگ

 

پیش‌نمایش اولیه از کراس اوور تمام الکتریکی GR BZ۴X نشان می‌دهد که چرخ‌های بزرگ‌تر و تزئینات داخلی به روزتر نسبت به سایر تولیدات تویوتا و صندلی‌های اسپرت دارد؛ تویوتا هنوز به پیشرانه این خودرو مفهومی اشاره‌ای نکرده است.

 

GR bZ4X؛ شاسی بلند تویوتا الکتریکی رقیبی برای فورد موستانگ

 

قیمت تویوتا bZ۴X ۲۰۲۳ از ۴۳ هزار و ۲۱۵ دلار برای مدل پایه XLE با دیفرانسیل جلو و برای تریم برتر لیمیتد با سیستم چهار چرخ محرک، از ۴۹ هزار و ۹۹۵ دلار شروع می‌شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها