کد خبر : 76374

کیا اسپورتیج در مقابل هیوندای توسان از نظر امکانات شبیه هم هستند اما تفاوت هایی با هم دارند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ امسال با ظاهری جدید و ویژگی‌های کاملاً جدید رونمایی شد؛ این خودرو اکنون دارای ابعاد بزرگ‌تر و فضای جادارتر بوده و سیستم اطلاعات سرگرمی ارتقا یافته آن نیز مورد توجه است، همچنین یک موتور بنزینی جدید و دو موتور هیبریدی و پلاگین هیبریدی وجود دارد.

هیوندای توسان ۲۰۲۲ نیز کاملاً جدید است؛ این خودرو با پیشرانه‌های گازی، هیبریدی و هیبریدی پلاگین، فضای زیادی برای افراد و محموله‌ها و فضای داخلی جذاب در دسترس است. این دو وسیله نقلیه شبیه هم هستند، اما تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد.

کیا اسپورتیج دارای هفت سطح تریم موجود است؛ LX پایه با قیمت ۲۵ هزار و ۹۹۰ دلار با دیفرانسیل جلو شروع می‌شود، تمام چرخ متحرک با قیمت ۱۸۰۰ دلار در دسترس است. در میانه خط تریم SX Prestige با قیمت ۳۳ هزار و ۴۹۰ دلار قرار دارد، سه تریم جدید آفرود با سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد با قیمت ۳۰۷۹۰ تا ۳۶۷۹۰ دلار هستند.

کیا اسپورتیج 2023 در مقابل هیوندای توسان 2022 + فیلم

 

کیا اسپورتیج 2023 در مقابل هیوندای توسان 2022 + فیلم

 

هیوندای توسان در پنج تریم عرضه می‌شود که همگی از چرخ‌های جلو یا چهار چرخ متحرک استفاده می‌کنند. قیمت پایه SE  حدود ۲۵ دلار و SEL با قیمت ۲۷۱۰۰ دلار است. N Line با قیمت ۳۱ هزار و ۲۰۰ دلار و Limited با قیمت ۳۵ هزار و ۳۰۰ دلار در صدر خط تولید قرار می‌گیرد. 

با اضافه کردن مدل‌های هیبریدی، محدوده تریم بزرگ‌تر می‌شود، اگرچه هیچ‌کدام محدوده وسیعی از تریم‌ها را ارائه نمی‌دهند. کیا اسپورتیج دارای سه تریم هیبریدی با قیمت ۲۷ هزار و ۲۹۰ تا ۳۶ هزار و ۱۹۰ دلار است. دو مدل پلاگین هیبریدی نیز موجود است، اما قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

کیا اسپورتیج 2023 در مقابل هیوندای توسان 2022 + فیلم

 

کیا اسپورتیج 2023 در مقابل هیوندای توسان 2022 + فیلم

 

هیوندای توسان نیز دارای سه تریم هیبریدی است. قیمت آن از ۲۹ هزار و ۷۵۰ دلار شروع شده و ۳۸ هزار و ۵۰ دلار قیمت دارد. همچنین دارای دو تریم هیبریدی پلاگین ۳۵ هزار و ۴۰۰ و ۴۳ هزار و ۲۰۰ دلاری است. در حالی که تعداد تریم‌های ارائه شده توسط هر کدام یکسان است، قیمت اسپورتیج کمی پایین‌تر است.

کیا و هیوندای بخشی از یک شرکت هستند، پیشرانه‌ها تقریباً یکسان هستند. موتور بنزینی اسپورتیج یک موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر با ۱۸۷ اسب بخار قدرت است که با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک جفت شده است. این نسخه هیبریدی دارای موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژ با ۲۲۷ اسب بخار و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک است. پلاگین دارای موتور مشابه با ۲۶۱ اسب بخار سیستم خالص است.

کیا اسپورتیج 2023 در مقابل هیوندای توسان 2022 + فیلم

 

کیا اسپورتیج 2023 در مقابل هیوندای توسان 2022 + فیلم

 

هیوندای توسان ۲۰۲۲ دارای یک موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر است که با یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک جفت شده است، این موتور  ۱۸۷ اسب بخار قدرت دارد، بنابراین با اسپورتیج برابری می‌کند. پیشرانه‌های هیبریدی و پلاگین هیبریدی که هر دو ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو شارژ هستند، به ترتیب با ۲۲۶ و ۲۶۱ اسب بخار قدرت ارائه می‌شوند. 

کیا اسپورتیج یکی از کراس اوور‌های کامپکت جادارتری است؛ این خودرو در عقب فضای برای نشستن سه سرنشین را فراهم می کند، در مورد اتاق، ۴۱.۳ اینچ فضای پا برای سرنشینان عقب وجود دارد که باعث می‌شود حتی بزرگسالان قد بلندتر راحت باشند.

هیوندای توسان نیز یک انتخاب جادار با فضای داخلی جذاب و اتاقی برای پنج نفر است، همچنین وقتی صحبت از کراس اوور‌های جمع و جور با همان فضای پای عقب ۴۱.۳ اینچی به میان می‌آید، از حد معمول کمتر است. در حالی که هر دو جادار هستند، توسان دارای فضای داخلی مجلل با صندلی‌هایی است که برای سفر‌های طولانی‌تر راحت‌تر است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها