کد خبر : 75898

مرسدس بنز GLA فیس لیفت شده رقیبی برای ب ام و X1 است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، ده سال پیش بی ام و SUV کوچک پریمیوم X۱ را معرفی کرد. بی ام و این خودرو را زمانی معرفی کرد که هیچ رقیبی نداشت. اکنون این خودرو رقیبانی مانند لکسوس UX، ولوو XC۴۰، آئودی Q۳ و جگوار E-Pace دارد.

مرسدس بنز همیشه روی فضای داخلی وقت زیادی در طراحی می گذارد؛ این خودرو اکنون دارای دو صفحه نمایش بزرگ ۱۰.۲۵ اینچی روی داشبورد است این صفحه نمایش  کنترل‌های پد لمسی و قابلیت جفت شدن گوشی‌های هوشمند را پوشش می‌دهد؛ سیستم عامل MBUX که سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو و سیستم‌های خودرو را کنترل می‌کند از قابلیت های این صفحه نمایش است.

مرسدس بنز GLA به طور استاندارد دارای مواردی مانند چراغ‌های جلو LED، استارت بدون کلید، رینگ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی و یک صندوق بار الکتریکی است و تجهیزاتی مانند سانروف پانوراما، صندلی‌های گرم شونده، تزئینات جدید و کروز کنترل راداری را دارد.

مقایسه مشخصات مرسدس بنز GLA و بی ام و X1 2021 + فیلم

 

مقایسه مشخصات مرسدس بنز GLA و بی ام و X1 2021 + فیلم

 

 بی ام و X۱، سال گذشته تغییراتی داشت که شامل تغییرات ظاهری، تجهیزاتی و ارتقا‌های فنی جدیدی بود. نسخه فیس لیفت پیشرفت‌هایی مانند چراغ‌های جلو LED، صفحه نمایش‌های لمسی بزرگتر و شارژ بی سیم را به همراه دارد.

از نظر طراحی کابین بین قبل و بعد از فیس لیفت تغییر چندانی نکرده است، اما X۱ فعلی اکنون دارای صفحه نمایش لمسی ۸.۸ اینچی برای نسخه‌های sDrive۱۸i و sDrive۱۸d است در حالی که یک صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی در خودرو‌های sDrive۲۰i و xDrive۲۵i یافت می‌شود.

مقایسه مشخصات مرسدس بنز GLA و بی ام و X1 2021 + فیلم

 

مقایسه مشخصات مرسدس بنز GLA و بی ام و X1 2021 + فیلم

 

هر دو خودرو سیستم عامل iDrive بی ام و را اجرا می‌کنند که از یک کنترلر چرخشی، فرمان صوتی و ورودی‌های لمسی استفاده می‌کند.

مرسدس بنز GLA با تعدادی گزینه موتور ارائه می‌شود که در نسخه GLA ۲۵۰ شامل موتور ۲.۰ لیتری توربو (۱۶۵ کیلووات/۳۵۰ نیوتن متر) است، و در نسخه GLA ۲۰۰ شامل موتور ۱.۳ لیتری توربوشارژ (۱۲۰ کیلووات/۲۵۰ نیوتن متر) می شود. گزینه بعدی شامل نسخه GLA ۳۵ AMG با یک موتور توربو ۲ لیتری با قدرت ۲۲۵ کیلووات و گشتاور ۴۰۰ نیوتن‌متر می شود.

همه خودرو‌ها از جعبه دنده هشت سرعته دوکلاچه و سیستم چهار چرخ متحرک استفاده می‌کنند، به غیر از خودروی سطح پایه GLA ۲۰۰ که نیروی خود را فقط از طریق یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه به چرخ‌های جلو می‌فرستد.

مقایسه مشخصات مرسدس بنز GLA و بی ام و X1 2021 + فیلم

 

مقایسه مشخصات مرسدس بنز GLA و بی ام و X1 2021 + فیلم

 

موتور ۱.۵ لیتری سه سیلندر توربوشارژر ۱.۵ لیتری (۱۰۳ کیلووات/۲۲۰ نیوتن متر) است که sDrive۱۸i را ارائه می‌کند، سپس یک موتور ۲.۰ لیتری توربو (۱۴۱ کیلووات/۲۸۰ نیوتن متر) برای sDrive۲۰i، یک موتور دیزلی (۳۰-۱۰ نیوتن متر ۳۰ نیوتون متر) عرضه می‌شود.  xDrive۲۵i دارای موتور ۲.۰ لیتری بنزینی (۱۷۰ کیلووات/۳۵۰ نیوتن متر) است.

 پیشوند "x" که در نام برخی نسخه ها دیده می شود نشان دهنده چهار چرخ متحرک بودن است، xDrive۲۵i و sDrive۱۸i و sDrive۱۸d هر دو دارای گیربکس هفت سرعته دوکلاچه هستند، در حالی که sDrive۱۸d و xDrive۲۵i هر دو دارای یک گیربکس eight هستند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها