کد خبر : 75825

در این گزارش تفاوت‌های کوپرا Born و فولکس واگن ID.3 مطرح شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، کوپرا Born که به تازگی به تولید رسیده است شبیه فولکس واگن ID.۳ است؛ این خودرو پایه‌های خود را با ID.۳ به اشتراک می‌گذارد، اما کوپرا دارای تفاوت هایی است.

 کوپرا وعده داده که Born  جایگزین خودروهای اسپرت‌، نه تنها از نظر ظاهری، بلکه در رانندگی نیز خواهد بود. آن‌ها از همان موتور الکتریکی ۲۰۱ اسب بخاری و باتری ۵۸ کیلووات ساعتی (ظرفیت قابل استفاده) استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه آن‌ها خروجی‌های قدرت یکسانی دارند، جای تعجب نیست که شتاب یکسانی داشته باشند به طوری که Born از ۰-100 کیلومتر در ساعت در ۶.۹ ثانیه سرعت می‌گیرد و ID.۳ کمی سنگین‌تر فقط یک دهم ثانیه عقب‌تر است.

نسخه قدرتمندتر (۲۲۸ اسب‌بخاری) e-Boost از Born می تواند ۰.۷ ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. هیچ لرزشی از طریق فرمان، صندلی یا پدال‌های هر یک از خودرو‌ها احساس نمی‌شود و به آرامشی می‌افزاید که در بیشتر موقعیت‌ها هنگام رانندگی تجربه خواهد شد.

کوپرا Born جدید در مقابل فولکس واگن ID.3 + فیلم

 

صندلی‌های هر دوی این خودرو‌ها کمی بالاتر از صندلی‌های Seat Leon یا فولکس واگن گلف قرار می‌گیرند. حسگر‌های پارک جلو و عقب هر دو خودرو و همچنین دوربین‌های دید عقب به آگاهی از محیط اطراف کمک بیشتری می‌کنند.

هر دو خودرو موقعیت‌های رانندگی راحت را با تنظیمات فراوان برای صندلی‌ها و فرمان ارائه می‌کنند، صندلی‌های اسپرت کوپرا Born نسبت به رقیب دیگر بهتر است.

کوپرا Born جدید در مقابل فولکس واگن ID.3 + فیلم

 

کوپرا Born جدید در مقابل فولکس واگن ID.3 + فیلم

 
 

تنها با دو صفحه نمایش اصلی و عدم وجود دکمه‌های قابل توجه روی داشبورد، ممکن است فکر کنید که دستیابی به این فضا‌های داخلی آسان است، اما در واقعیت استفاده از آن‌ها به همان اندازه خسته کننده است.

 

کوپرا Born جدید در مقابل فولکس واگن ID.3 + فیلم

 

کوپرا Born جدید در مقابل فولکس واگن ID.3 + فیلم

 

پانل‌های ابزار دیجیتال ۵.۳ اینچی کوچک هستند و اطلاعات محدودی را ارائه می‌دهند. از آنجایی که هر دو خودرو برای کنترل بیشتر عملکرد‌ها (از جمله تنظیمات رسانه و حالت‌های رانندگی) به شدت به صفحه لمسی مرکزی متکی هستند، حتی تنظیمات جزئی نیز می‌تواند مشکل و حواس‌پرتی باشد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها