کد خبر : 75350

مرسدس بنز EQXX | شاهکار دنیای مدرن

مرسدس بنز EQXX | شاهکار دنیای مدرن

شهرت این خودرو به برد حرکتی آن مربوط می شود که در زمان رونمایی توسط مرسدس بنز عدد 1000 کیلومتر با یکبار شارژ مورد تاکید قرار گرفته بود و حقیقتا نیز در نوع خود رکوردی چشمگیر و مهم محسوب می شود. بدین ترتیب EQXX برای سفر بدون توقف از برلین(آلمان) به پاریس در فرانسه(حدود 1055 کیلومتر) وسیله ای کابردی خواهد بود!

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، در آزمایشی که مرسدس برای طی مسیر از زیندلفینگن تا کاسیس انجام داد، این الکتریکی متفاوت 1008 کیلومتر را با همان یکبار شارژ کامل در مبدا، رکورد زد که برابر با مصرف 8.7 کیلووات ساعت انرژی برای طی هر 100 کیلومتر است. جالب آنکه در پایان سفر، نشانگر باتری هنوز 13 درصد باقیمانده انرژی را نشان می داد که برای پیمایش 128 کیلومتر دیگر کافی است!

بدنه با طراحی موفق به ویژه از منظر شاخص های آئروداینامیک نیز اثر مهمی در دستیابی به این موفقیت برای EQXX دارد.

مرسدس برای جزئیات بخش کابین شرایطی ارائه کرده تا این خودرو چندان متعلق به زمان خود نباشد! همه چیز در بهترین و بالاترین سطح ممکن قرار دارد. 47 اینچ نمایشگر ال سی دی 8K که با فناوری خاص خود بسیار کم مصرف تر از انواع مشابه در صنعت خودرو تا به امروز است و این هم یکی دیگر از رازهای دستیابی به چنین برد حرکتی قابل توجه محسوب می شود.

این خودرو حدود 1750 کیلوگرم وزن دارد که برای یک سدان الکتریکی در این سطح بسیار مناسب به نظر می رسد.

 

 
 
 
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها