کد خبر : 75139

رنجروور(رنجرور) در صنعت خودرو برای تمام دوران یک نام خاص و تداعی کننده برتری و کیفیت در کلاس شاسی بلند بوده است. تریم های 2022 این خودرو نیز همچنان جذاب ترین های بازار جهانی هستند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ،در مطلب امروز سراغ تریم اس ایی پی400 با 3 ردیف صندلی یا ظرفیت 7 سرنشین می رویم تا نگاهی به ویژگی های این لوکس 111 هزار دلار داشته باشیم.

همانطور که اشاره شد این تریم ظرفیت 7 سرنشین را دارد که صندلی ها به شکل 2+3+2 جانمایی شده اند. فاصله بین محورها در این تریم برابر با 3200 میلیمتر است تا فضای کافی و مناسبی برای جزئیات کابین ایجاد شود.

در نمای ظاهری بویژه قسمت دماغه همان فرمول یا زبان طراحی موفق و آشنای رنجروور تکرار شده با این تفاوت که جزئیاتی مانند چراغ های اصلی و جلوپنجره هر چه بیشتر به اصول طراحی سبک طراحی مینیمال نزدیک شده اند.

 

رنجروور 2022؛ شاخصی از طراحی یک خودرو در نهایت سادگی و زیبایی(+عکس)

 

همین وضعیت در نمای عقب نیز مشاهده می شود که البته بسیار جذاب و متفاوت است.

رنجروور 2022؛ شاخصی از طراحی یک خودرو در نهایت سادگی و زیبایی(+عکس)

رینگ های 23 اینچی نیز نقش مهمی در بهبود کیفیت نمای جانبی دارند.

رنجروور 2022؛ شاخصی از طراحی یک خودرو در نهایت سادگی و زیبایی(+عکس)

 
 

فضای داخل کابین رنجروور جز بهترین و حتی شاید به انتخاب گروهی از مخاطبان دنیای خودرو، بهترین نمونه ارائه شده در این حوزه است. بالاترین کیفیت ممکن در مواد اولیه با طراحی ساده اما اثرگذار ترکیبی بینظیر را شکل داده اند.

از فناورانه های کابین نیز باید به نمایشگر 13.1 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی و نمایشگر 13.7 اینچی اطلاعات کیلومتر اشاره کرد. تراکم پیکسلی بالای این نمایشگرها امکان ارائه تصاویری فوق العاده باکیفیت را ایجاد کرده است.

میزان صدای کابین این مدل در مقایسه با نمونه های قبلی 24 درصد کاهش یافته تا محیطی بسیار آرام هنگام رانندگی شکل بگیرد.

 
 

مجموعه ای از آخرین دستاوردهای بخش ایمنی خودرو و انواع دستیارهای هوشمند نیز اینجا حضور دارند.

برای پیشرانه از نمونه 6 سیلندر 3 لیتری با مهندسی ب ام و استفاده شده که برابر با 395 اسب بخار خروجی و 406 پوندفوت گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک از ZF  هماهنگ شده است.

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و با این شرایط خودرو طی 5.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. این آمار برای یک وسیله نقلیه 2631 کیلوگرمی کاملا ایده آل است.

بیشینه سرعت برابر با 241 کیلومتر برساعت محاسبه شده و شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 13 لیتر، در بزرگراه 9 لیتر و در حالت ترکیبی 11.2 لیتر است.

سیستم تعلیق بروزرسانی شده عملکرد به مراتب بهتری را در جاده های ناهموار در مقایسه با نسل قبل به نمایش می گذارد.

برچسب قیمت با توجه به آپشن در نمونه ای که تصاویر آن برای این مطلب استفاده شده برابر با 122 هزار دلار است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها