کد خبر : 72254

در این گزارش مشخصات هوندا سیویک در مقابل تویوتا کرولا بررسی شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان -  خودروی هوندا سیویک دارای تشابهاتی با تویوتا کرولاست.

زیر کاپوت سیویک یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژر قرار دارد که ۱۷۴ اسب‌بخار قدرت تولید می کند و حداکثر گشتاور ۱۶۲ پوند بر فوت بوده که از ۱۷۰۰ تا ۵۵۰۰ دور در دقیقه در دسترس است. 

تویوتا کرولا از گیربکس CVT نیز استفاده می‌کند، و زیر کاپوت این خودرو یک موتور ۲ لیتری با تنفس طبیعی، ۱۶۹ اسب بخار در ۶۶۰۰ دور در دقیقه و ۱۵۱ پوند فوت گشتاور در ۴۴۰۰ دور در دقیقه تولید می‌کند.

تفاوت هوندا سیویک با تویوتا کرولا در چیست؟

 

تفاوت هوندا سیویک با تویوتا کرولا در چیست؟

 

برای سال ۲۰۲۰، قیمت هوندا سیویک با احتساب مقصد، ۲۱ هزار و ۶۰۵ دلار است که امکاناتی مانند سیستم Apple CarPlay و Android Auto را ارائه می دهد. قیمت مدل تورینگ ۲۸ هزار و ۹۵۵ دلار است که به خاطر اضافه کردن شارژر بی سیم موبایل ۳۰۰ دلار گران تر است.

موتور توربو در نسخه EX  قیمتی حدود ۲۴ هزار و ۷۵۵ دلار دارد که امکاناتی از جمله چراغ‌های جلو LED، صندلی‌های عقب گرم شونده، چرخ‌های ۱۸ اینچی و صندلی‌های چرمی دارد.

تفاوت هوندا سیویک با تویوتا کرولا در چیست؟

 

سدان L کرولا با موتور ۱.۸ لیتری چهار سیلندر از ۲۰ هزار و ۵۵۵ دلار شروع می‌شود. نسخه LE با اضافه کردن صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی بزرگتر ۸ اینچی، رینگ‌های ۱۶ اینچی و کنترل خودکار تهویه مطبوع، قیمت ۲۱ هزار و ۵ دلار دارد. ارتقاء به موتور ۲ لیتری حداقل به ۲۳ هزار و ۵ دلار برای مدل SE نیاز دارد که با گیربکس CVT یا ۶ سرعته دستی عرضه می‌شود.

تفاوت هوندا سیویک با تویوتا کرولا در چیست؟

 

XSE پیشرفته با قیمت ۲۶ هزار و ۵۰۵ دلار به فروش می‌رسد. بسته اختیاری یک هزار و ۷۱۵ دلاری، ناوبری پویا، سیستم صوتی ارتقاء یافته و شارژر Qi را دارد.

تفاوت هوندا سیویک با تویوتا کرولا در چیست؟

 

طراحی بیرونی تویوتا کرولا و هوندا سیویک نسبتا مدرن به‌نظر می‌رسد، اما می‌توان شمایل تویوتا کرولا را در مقایسه با هوندا سیویک مهیج‌ و همراه با المان‌های طراحی، اسپرت‌ به شمار آورد.

نوارهای کرومی جلوی پنجره کرولا به‌ویژه نوار بالایی که سراسر عرض درب کاپوت و چراغ‌ها را در برگرفته و تا لوگوی تویوتا در وسط جلوپنجره تداوم‌یافته است، باعث شده ظاهر تویوتا متفاوت شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها