کد خبر : 71862

در این مطلب قصد داریم مشخصات فنی دو خودروی هم سگمنت یعنی تویوتا راو ۴ و سوبارو فارستر را بررسی کنیم.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان- کراس اوورها طرفداران زیادی دارند که از جمله آنها می توان به تویوتا راو ۴ و سوبارو فارستر اشاره کرد. این 2 خودرو دارای پیشرانه‌های مشابه هستند اما در برخی امکانات متفاوت هستند که در این گزارش آنها را بررسی کرده ایم.

راو ۴ پرفروش‌ترین خودروی شاسی بلند غیر پیکاپ در بازار آمریکای شمالی است که خود گویای اعتبار آن است.کمتر کسی به سراغ سوبارو می رود اما برخی امکانات آن باعث جذب مشتری می شود.

تویوتا راو ۴: راو ۴ مانند رقیب خود دارای یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی است که امروزه در اکثر خودرو‌های تویوتا یافت می‌شود و می تواند ۲۰۳ اسب بخار و ۱۸۹ پوند فوت حداکثر گشتاور تولید کند. این موتور با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود. مانند اکثر کراس اوور‌های موجود امروزی، راو ۴ نیز از سیستم AWD بر حسب تقاضا استفاده می‌کند.

تویوتا RAV4 در مقابل سوبارو فارستر: کدام کراس اوور برای شما مناسب است؟

 

تویوتا RAV4 در مقابل سوبارو فارستر: کدام کراس اوور برای شما مناسب است؟

 

سوبارو فارستر: زیر کاپوت سوبارو نیز یک چهار سیلندر ۲.۵ لیتری قرار دارد اما برخلاف تویوتا، این یک موتور باکسر است و ۱۸۲ اسب بخار قدرت و ۱۷۶ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند که به طور قابل توجهی کمتر از راو ۴ است.  فارستر از یک جعبه دنده CVT استفاده می‌کند که با هفت نسبت مجازی برای کنترل دستی بهتر ارائه می‌شود. 

تویوتا RAV4 در مقابل سوبارو فارستر: کدام کراس اوور برای شما مناسب است؟

 

تویوتا RAV4 در مقابل سوبارو فارستر: کدام کراس اوور مناسب است؟

 

تویوتا راو ۴: تویوتا چراغ‌های جلوی چند LED را به صورت استاندارد ارائه می‌کند، اما تراز خودکار فقط از تریم XLE به بعد در دسترس است.  تریم LE با سیستم کنترل آب و هوا تک منطقه‌ای ارائه می‌شود در حالی که XLE دارای سیستم دو منطقه‌ای با دریچه‌های عقب است. تریم‌های LE، XLE و XLE Premium با ابزار دقیق آنالوگ همراه با صفحه نمایش ۴.۲ اینچی MID عرضه می‌شوند.

صفحه نمایش دیجیتال هفت اینچی شیک‌تر همراه با سرعت سنج آنالوگ تنها برای سه تریم برتر در نظر گرفته شده است. تنظیم نیرو صرف نظر از تریم فقط برای صندلی راننده محفوظ است. 

تریم‌های پایین‌تر با سیستم اطلاعات سرگرمی کوچکتر ۷.۰ اینچی عرضه می‌شوند و تنها با یک سیستم 6 بلندگو عرضه می‌شود. یک سیستم صوتی ۱۱ بلندگوی پریمیوم JBL نیز در دسترس است، اما فقط به صورت بسته در تریم‌های XLE Premium همراه با سیستم اطلاعات سرگرمی بزرگتر ۸.۰ اینچی عرضه می شود.

تویوتا RAV4 در مقابل سوبارو فارستر: کدام کراس اوور مناسب است؟

 

تویوتا RAV4 در مقابل سوبارو فارستر: کدام کراس اوور مناسب است؟

 

سوبارو فارستر: سوبارو، فارستر را با چراغ‌های جلو LED به‌صورت استاندارد به همراه عملکردی اضافه‌شده در پاسخگویی فرمان ارائه می‌کند. علاوه بر این، فارستر به عنوان تریم استاندارد Premium به بعد، یک صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی ۱۰ جهته نیز دارد. تنظیم برقی برای صندلی سرنشین فقط در تریم بالایی موجود است. گرمکن صندلی‌های جلو همراه با قابلیت Wi-Fi ۴G LTE نیز بخشی از کیت استاندارد و سیستم کنترل تهویه مطبوع است. هر چند یک سیستم دو منطقه‌ای فقط در تریم‌های محدود و تورینگ موجود است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها