کد خبر : 71827

مرسدس بنز ویژن EQXX جدیدترین محصول کمپانی بنز است که به عنوان یک کانسپت یا طرح مفهومی معرفی شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - مرسدس بنز ویژن EQXX جدیدترین محصول کمپانی بنز است که به عنوان یک کانسپت یا طرح مفهومی معرفی شده و مشخصات جالبی در ظاهر و از لحاظ فنی ارائه می‌دهد. این خودروی جمع و جور،  در نمایشگاه فناوری CES در لاس وگاس رونمایی شده است.

قدرت تولیدی ادعا شده این خودرو ۲۰۱ اسب بخار ​​است، اما شرکت گفته این خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر  را با یک بار شارژ بپیماید؛ این ادعای زیادی است چرا که این میزان، فوق العاده زیاد است و هیچ خودروی برقی دیگر این میزان را تاکنون پیمایش نداشته است.

این شرکت می‌گوید EQXX  مفهومی، به‌عنوان یک «طرح فناوری» عمل خواهد کرد. مرسدس فقط جزئیات فنی محدودی را از این خودرو منتشر کرده است، اما واضح است که EQXX مطابق استاندارد‌های این برند باشد. هیچ صحبتی در مورد طول کلی این خودرو وجود ندارد، اما تایید فاصله بین دو محور ۱۱۰.۰ اینچی نشان می‌دهد که این سدان کمی طولانی‌تر از سدان کلاس A خواهد بود که ۱۰۷.۴ اینچ بین محور‌های خود و یک اورهنگ عقب کوتاه‌تر است.

مرسدس بنز ویژن EQXX مفهومی یک سدان شیک با برد 620 مایل است.

 

طرح کلی صندوق عقب تأیید می‌کند که چشم انداز مرسدس از آینده نیز یک سدان است تا یک هاچ بک یا SUV، همچنین از برخی امکانات قدیمی بهره خواهد برد.

مرسدس بنز ویژن EQXX مفهومی یک سدان شیک با برد 620 مایل است.

 

 در رابطه با ظرفیت دقیق باتری EQXX اطلاعاتی در دست نیست، اما مرسدس بنز گفته که از پکی با ظرفیت کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت در آن استفاده شده است. این خودرو، مجهز به یک مکمل عملکرد باتری است و دارای یک پنل خورشیدی است که از ۱۱۷ سلول تشکیل شده است.

این پنل خورشیدی روی سقف به کار برده شده است و بسیاری از سیستم‌های الکتریکی خودرو مانند سیستم تهویه مطبوع، چراغ‌ها و سیستم اینفوتینمنت را تغذیه می‌کند.

مرسدس بنز ویژن EQXX مفهومی یک سدان شیک با برد 620 مایل است.

 

 مرسدس بنز ادعا می‌کند که EQXX کمی کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت ظرفیت قابل استفاده دارد، تقریباً به اندازه سه گالن بنزین معمولی بدون سرب، اما خودرو قادر است خیلی بیشتر از این را بپیماید.

مرسدس بنز ویژن EQXX مفهومی یک سدان شیک با برد 620 مایل است.

 

کابین EQXX تحت تأثیر آنچه به نظر می‌رسد با توجه به طراحی UI، کاملا مدرن است . دارای یک صفحه نمایش LED که در تمام عرض داشبورد دیده می شود، این صفحه نمایش ۴۷.۵ اینچ عرض دارد و وضوح ۸K با صفحه نمایش ۷۶۸۰ در ۶۶۰ پیکسل ارائه می‌دهد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها