کد خبر : 71794

چانگان اتوموبیل یک خودروساز دولتی چینی است که دفتر مرکزی آن در شهر چونگ‌کینگ قرار دارد. فعالیت اصلی این شرکت تولید خودروهای سواری، ون های کوچک، ون های تجاری و کامیون های سبک است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران، چانگان سرمایه گذاری های مشترکی با شرکت های فورد آمریکا (چانگان فورد) و مزدا ژاپن (چانگان مزدا) دارد که به ترتیب خودروهای سواری با برند فورد و مزدا را برای بازار چین تولید می کند. همچنین، چانگان سرمایه گذاری مشترکی با گروه جیانگلین موتور و آیویز دارد که خودروهای شاسی بلند با برند لندویند را تولید می کند.

چانگان اتوموبیل در کنار سایک موتور، گروه فاو و دانگ‌فنگ موتور، به عنوان یکی از چهار شرکت خودروسازی بزرگ چین شناخته می شود.

خودرو شاسی بلند جمع و جور سی‌اس75 پلاس یکی از محصولات جدید چانگان است. در مدل 2021، این خودرو به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژردار مجهز است که توانایی تولید 178 اسب بخار نیرو و 265 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. همچنین، مدلی قوی‌تر مجهز به پیشرانه 2 لیتری توربوشارژردار در دسترس است که توانایی تولید 233 اسب بخار نیرو و 360 نیوتن‌متر گشتاور را دارد.

یک جعبه دنده اتوماتیک شش سرعته در نسخه عادی و یک جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته در مدل قوی‌تر وظیفه انتقال نیرو به چرخ ها را بر عهده دارد.

سی‌اس75 پلاس در واقع نسل دوم خودرو چانگان سی‌اس75 است. این مدل برای نخستین بار در سال 2019 و طی نمایشگاه خودرو شانگهای در معرض دید عموم قرار گرفت.

سی‌اس75 پلاس در کارخانه چانگان اتوموبیل در شهر هِفی چین از خط تولید خارج می شود. از سال 2010، مدرن‌سازی و بکارگیری مجموعه ای از فناوری های جدید برای پشتیبانی از افزایش ظرفیت تولید در این کارخانه انجام شده است.

 
 
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها