کد خبر : 68612

رولزرویس داون/Dawn | ارابه خدایان

رولزرویس داون/Dawn | ارابه خدایان

ولزرویس داون (Dawn) با امکاناتی بی‌نظیر، یکی از زیباترین خودروهایی است که برای قشر بدون دغدغه مالی طراحی شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران، رولزرویس در پروژه جدید خود به سراغ رولزرویس داون Silver Bullet رفته و این خودروی اشرافی را به مدلی جذاب‌تر و قدرتمندتر تبدیل کرده است. این خودرو دارای سقف پارچه ای است و این خودرو را به یکی از لوکس‌ترین خودروهای تولیدی رولزرویس تبدیل کرده است.

رولزرویس این خودرو را با یک موتور V-۱۲ با قدرت ۵۶۳ اسب بخار قدرت طراحی کرده است که می تواند در ۴.۳ ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و با دلیل داشتن یک  گیربکس هشت سرعته اتوماتیک، شتاب سریعی را فراهم می کند. 

داون نسل جدید در حال حاضر با تغییراتی در ویژگی‌های موجود یا پیشرانه در سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود. اما اینطور که رولزرویس اعلام کرده است امسال آخرین سالی خواهد بود که داون تولید می شود و اکنون این کارخانه خودروسازی قصد دارد تولید این مدل را در آمریکای شمالی متوقف کند.

///

 با توجه به اینکه این خودرو در سربالایی، سرازیری یا پیچ و خم دچار مشکل نشود، از GPS برای تعیین زمان تعویض دنده استفاده می‌کند. در داخل کابین از چرم های زیبا و نرم و البته وسایل تزئینی چوبی فوق العاده استفاده شده است و همچنین درهای عقب طوری طراحی شده اند که براحتی می توان در آن سوار شد.

///

 

در بسته سواری امکانات خوبی  در نظر گرفته شده است، به طور مثال صندلی های ماساژ دهنده که خریداران زیادی از آن استقبال کرده اند. اگر بخواهیم از فضای بار بگوییم می توان گفت در صندوق عقب فضای بسیار خوبی وجود دارد و می توان به راحتی یک جفت چمدان را در آن جا داد.

///

 

روی کابین یک صفحه نمایش لمسی استاندارد وجود دارد و رولزرویس یک تیونر تلویزیونی را به عنوان گزینه‌ای ارائه می‌دهد تا مسافران بتوانند در حین حرکت برنامه‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند. 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها