کد خبر : 67851

در فضای داخل کابین، هرچند این لکسس جز زیباترین های بازار نیست اما قطعا می توان آنرا در گروه باکیفیت ترین ها قرار داد. صندلی های اسپرت در همان تماس اول نظر مخاطب را جب می کنند

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران- به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و نشریات مطرح دنیای خودرو، سدان IS 500 F Sport Performance مدل 2022 از لکسس جز بهترین های این کلاس در رده محصولات اسپرت است.

به عبارت دیگر لکسس خودرویی را طراحی کرده که جزئیات و خصوصیات اسپرت آن بیش از خانوادگی بودنش جلب نظر می کند.

سامورایی خالص!

در نمای ظاهری همچنان زبان طراحی محبوب کمپانی ژاپنی را مشاهده می کنیم که چراغ های اصلی جلو به سبک سامورایی و گریل(جلوپنچره) وسیع در هماهنگی با خطوط روی درپوش موتور مجموعه بسیار جذابی را شکل داده اند. در قسمت انتهای خودرو نیز چراغ اصلی با الگوی یکپارچه و خروجی های اگزوز دوتایی در هر طرف که در حالتی متفاوت جانمایی شده اند، امضای اف اسپرت را تکمیل می کنند.

به آنچه گفته شد باید رینگ های 19 اینچی از برند حرفه ای BBS را نیز اضافه کنید.

 
 

تیز و بُرنده

زیردرپوش موتور یک نمونه 8 سیلندر 5 لیتری قرار گرفته که 472 اسب بخار خروجی و 395 پوندفوت گشتاور دارد. صدای پیشرانه بویژه زمانی که راننده مقداری پای خود را روی پدال گاز فشار می دهد، بسیار شنیدنی و هیجان انگیز است.

مجموعه پیشرانه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود که نیرو را به محور عقب انتقال می دهد. خودرو طی 4.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 265 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

وزن خالص نیز برابر با 1765 کیلوگرم است.

سیستم تعلیق تطبیقی اف اسپرت نیز یک رانندگی نرم و باکیفیت را تضمین کرده است.

 
 

معماری سنتی شکوفه های گیلاس!

در فضای داخل کابین، هرچند این لکسس جز زیباترین های بازار نیست اما قطعا می توان آنرا در گروه باکیفیت ترین ها قرار داد. صندلی های اسپرت در همان تماس اول نظر مخاطب را جب می کنند

از امکانات کابین می توان به: فرمان چرم مجهز به گرم کن، تهویه و گرم کن صندلی های ردیف جلو، تنظیم الکتریکی صندلی های ردیف جلو، نورپردازی هوشمند، استارت دکمه ای، نمایشگر 8 اینچی لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی در تریم پایه و 10.3 اینچی در حالت آپشن، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، نرم افزار اختصاصی لکسس و ریموت استارت، هات اسپات، پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا و هی گوگل، سیستم صوتی 1800 وات با 17 اسپیکر، مونوروف الکتریکی و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند 10 ایربگ، نمایش نقاط کور دید راننده، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری با قابلیت شناسایی عابر، سنسورهای هشدار برخورد، کروز کنترل تطبیقی، شناسایی هوشمند علائم ترافیکی مسیر، دوربین عقب، دوربین پانورامیک و ... قابل اشاره هستند.

قیمت پایه این خودرو 57500 دلار در بازار آمریکا و در نمونه ای که تصاویر آنرا مشاهده کردید با توجه به آپشن 62075 دلار است.

 
 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها