کد خبر : 66499

فیسکر Automotive با رونمایی از شاسی بلند اوشن (Ocean) خود، اقدام به معرفی خودروهای برقی کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چند وقتی است خودروسازان به دنبال تولید خودروهای برقی هستند و موج جدیدی از آنها در رقابت با یکدیگر روانه بازار می شوند و اکنون شاهد این هستیم مدل‌های جدید و بیشتری به بازار هجوم آورده اند.

یکی از این خودروسازانی که اقدام به تولید خودروهای برقی کرده فیسکر Automotive است که در حال حاضر با رونمایی از شاسی بلند اوشن (Ocean) خود، اقدام به معرفی خودروهای برقی کرده است. اوشن قرار است از سال دیگر عرضه شود و قیمتی که برای آن در نظر گرفته اند،  ۳۷ هزار و  ۴۹۹ دلار است که می تواند تا 482 کیلومتر بر ساعت رانندگی کند. 

این شاسی بلند قرار است برای کاهش هزینه ها، با برند Electrify America مشارکت کند طراحی این خودرو تقریبا مشابه رنجروور اووک  است و که قرار است در بین شاسی بلندها بدرخشد. فیسکر در مراسم رونمایی رسمی از این شاسی بلند خاص اعلام کرد که محدوده رانندگی آن بین 402 تا 482 کیلومتر بر ساعت است و از ۳۷ هزار و  ۴۹۹ دلار شروع می‌شود.

فیسکر اوشن 2022 ؛ شاسی بلندی خاص از خودروسازی

فیسکر هزینه اضافه ای برای این خودرو برای مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری در نظر گرفته است که  ۳۷۹ دلار در ماه است، یعنی اگر خودرویی بیش از ۳۰ هزار کیلومتر در سال را طی کرد می تواند از گارانتی آن استفاده کند. 

اوشن ۲۰۲۲ شاسی بلندی است که فقط از نیروی الکتریکی استفاده می‌کند، دو یا چهار چرخ محرک ارائه می‌دهد و ادعا می کند سریع‌ترین نسخه آن می تواند در 2.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد، همچنین گفته شده است که Ocean دارای بسته باتری حداقل ۸۰.۰ کیلووات ساعت است.

فیسکر اوشن 2022 ؛ شاسی بلندی خاص از خودروسازی

اگر فضای داخلی را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم بگوییم دارای یک طرح ساده است که تنها دارای برخی از کنترل‌های ساده است. در کابین یک صفحه نمایش لمسی بزرگ طراحی شده است و همچنین دارای یک پشت آمپری کاملا دیجیتال است. اما به دلیل اینکه اوشن قرار است یک شاسی بلند کاملا مقرون به صرفه باشد، امکانات آن مانند دیگر شاسی بلندهای استاندارد ندارد.

فیسکر اوشن 2022 ؛ شاسی بلندی خاص از خودروسازی

اگرچه ما نمی‌دانیم چه فناوری کمکی برای راننده در SUV فیسکر در دسترس خواهد بود، اما انتظار داریم که این خودرو بسیاری از ویژگی‌های ایمنی استاندارد و اختیاری را که در خودرو‌های رایج است را دارا باشد، همچنین قرار است ویژگی‌های خودران را ارائه دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها