کد خبر : 66457

مرسدس بنز کلاس GLB را از ابتدا طراحی کرده است که به راحتی می تواند به آفرود برود.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  مرسدس بنز چند وقتی است که اقدام به طراحی و تولید کلاس GLA کرده است. خودرویی سبک و در عین حال لوکس که با ویژگی هایی خاص طراحی شده است و اینطور که گفته شده تمام امکانات یک خودرو لوکس در آن دیده شده است،  این خودرو برای سال ۲۰۲۱ کاملاً جدید و با امکاناتی خاص است.

زیر بدنه عضلانی GLA یک موتور چهار سیلندر توربوشارژر قرار گرفته که می تواند چرخ‌های جلویی را از طریق یک درایو حرکت دهد، این خودرو هشت سرعته اتوماتیک دارای چهار چرخ محرک است. این خودرو نسبت به سال 2020 تغییراتی چشمگیری داشته است، از مواد پیشرفته به کار رفته در داخل تا ویژگی های جدید فناوری و ظاهری بیرونی مدرن اکنون در مدل سال 2021 کاملا جدید است و نشان از پیشرفت چشمگیر این مدل مرسدس بنز دارد.

در حال حاضر این خودرو برای سال ۲۰۲۱ دارای یک طراحی کاملا جدید است. اگرچه این شاسی بلند جدید هنوز شبیه به نسل قبلی است اما با این حال نسل جدید از بیرون و داخل بسیار برتر به نظر می‌رسد، در طراحی پلتفرم GLA می توان گفت کمی بزرگتر از کلاس GLB و سدان کلاس A  است.

مرسدس کلاس GLB، شاسی بلندی کاملا جدید از بنز با قابلیت آفرود!

نکته حائز اهمیت در این خودرو طراحی بسته استاندارد در حد یک خودرو آفرود است که امکانات آفرود را ارائه می‌دهد که به راحتی می توان در جاده های ناهموار با آن رانندگی کرد. در بسته Premium امکانات مختلفی مانند صفحه نمایش دیجیتالی با اندازه ۱۰.۳ اینچ و صفحه سرگرمی ۱۰.۳ اینچی تعبیه شده است که جلوه‌ای پیشرفته به کابین GLA می‌بخشد.

مرسدس کلاس GLB، شاسی بلندی کاملا جدید از بنز با قابلیت آفرود!

همانند مدل ۲۰۲۰، GLA کلاس ۲۰۲۱ جدید از موتور ۲.۰ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بهره می‌برد که جلو یا هر چهار چرخ را به حرکت در می‌آورد. این بار موتور ۲۲۱ اسب بخار قدرت دارد و با یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به جای هفت سرعته فعلی ارائه می شود.  در نسل قبلی این خودرو فضای داخلی چندان مورد استقبال قرار نگرفت و برخی از این طراحی شکایت داشتند که اکنون مرسدس با طراحی مجدد در سال 2021 این مشکل را رفع کرده است.

مرسدس کلاس GLB، شاسی بلندی کاملا جدید از بنز با قابلیت آفرود!

قرار است این خودرو رقیبی برای آئودی Q۳، بی ام و X۱ و ولوو XC۴۰ باشد. تمام موادی که در این خودرو به کار رفته است باکیفیت هستند.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها