کد خبر : 66051

مشخصات فنی فولکس‌واگن پاسات و کیا اپتیما MG در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، فولکس‌واگن پاسات با  کیا اپتیما MG است.

تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند. 

معرفی فولکس‌واگن پاسات:

فولکس‌واگن پاسات، خودرویی ساخت کشور آلمان است که در سال ۲۰۱۱ طراحی شد و در آن از یک موتور ۵ سیلندر با ۲۰ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۴۷۵ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۷۰ اسب بخار در ۴۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۴۰ نیوتن متر در ۱۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه فولکس‌واگن پاسات با کیا اپتیما MG + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده خودکار تیپ ترونیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۸.۷ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۰ لیتر است.

مقایسه فولکس‌واگن پاسات با کیا اپتیما MG + مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به رینگ ۱۸ اینچی ABT Sportline ، آینه الکتروکرومیک ، پکیج کرومی روی تریم داخلی خودرو ، سیستم تهویه مطبوع داخل خودرو دستگاه تنظیم فشار هوا ، دوربین عقب ، سانروف ، روکش اشاره کرد.

مقایسه فولکس‌واگن پاسات با کیا اپتیما MG + مشخصات فنی

معرفی کیا اپتیما MG:

کیا اپتیما MG، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۰۹ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۶۵۶ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۹۱ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۴۹ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه فولکس‌واگن پاسات با کیا اپتیما MG + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده خودکار تیپ ترونیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۹ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۹.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۲ لیتر است.

مقایسه فولکس‌واگن پاسات با کیا اپتیما MG + مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به صفحه نشان دهنده‌های سوپرویژن ، سنسور پارک عقب ، سیستم روشنایی خودکار چراغ‌های جلو، کروز کنترل اتوماتیک ، سیستم ورود بدون کلید، آینه‌های جانبی برقی با گرمکن اشاره کرد.

مقایسه فولکس‌واگن پاسات با کیا اپتیما MG + مشخصات فنی

خودرو
فولکس‌واگن پاسات کیا اپتیما MG
کشور سازنده
آلمان کره جنوبی
سال (طراحی)
2011 2009
موتور
5 سیلندر 20 سوپاپه 6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور
2475سی سی 2656سی سی
حداکثر قدرت
170 اسب بخار در 4600 دور در دقیقه 191 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
240 نیوتن متر در 1500 دور در دقیقه 249 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 دنده خودکار تیپ ترونیک 5 دنده خودکار تیپ ترونیک
شتاب 0 تا 100
8.7 ثانیه 9 ثانیه
حداکثر سرعت
225 کیلومتر در ساعت 220 کیلومتر در ساعت
وزن
1598 کیلوگرم 1508 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4769 طول ، 2062 عرض ، 1470 ارتفاع 4800 طول ، 1805 عرض ، 1480 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2712 میلیمتر 2720 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
8.9 لیتر در هر صد کیلومتر 11.8 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
5.4 لیتر در هر صد کیلومتر 8.4 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
6.7 لیتر در هر صد کیلومتر 9.1 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
70 لیتر 62 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 5 یورو 4
ترمز و پایداری
سیستم ضدقفل ترمز ABS ، اضافه شدن سیستم هیدرولیکی HBA ، سیستم تنظیم و کنترل اتوماتیک ثبات خودرو ASR در وضعیت های خطرناک نظیر قرار گرفتن تعدادی از چرخ ها روی یخ ABS ، EBD ، ESP
کیسه هوا
سیستم فعال سازی و غیر فعال سازی اتوماتیک کیسه هوای ایمنی سرنشین جلو در صورت بودن یا نبودن سرنشینان در خودرو کیسه هوای راننده ، سرنشین جلو ، جانبی ، پرده‌ای ، ، مجموعا 10 کیسه هوا
سیستم صوتی
سیستم صوتی پیشرفته Fender با 8 بلندگو و امکان پخش DVD کنترل سیستم صوتی از روی فرمان ، سیستم صوتی با قابلیت پخش CD و MP3
ارسال نظر

دیگر رسانه ها