کد خبر : 65378

مشخصات فنی هیوندای توسان ix35 و نیسان قشقایی در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی است.

تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.    

معرفی هیوندای توسان ix۳۵:

هیوندای توسان ix۳۵، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۱۱ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۳۵۹ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۷۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۲۸ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی+ مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده خودکار تیپ ترونیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۰ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۵ لیتر است.

مقایسه هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی+ مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به سیستم انتقال نیرو ۴WD به همراه ITCC ، گیربک اتوماتیک تیپترونیک ۶ دنده ، فرمان الکتریکی (ESP) ، روکش چرمی صندلی‌ها ، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب ، سنسور نور ، کروز کنترل ، گرمکن آینه‌های جانبی ، آینه الکتروکرومیک ، سقف پانوراما ، دوربین عقب ، سنسور پارک ، سیستم کنترل کیفیت هوا (AQS) ، سیستم تهویه مطبوع جداگانه برای سرنشینان جلو ، سنسور رطوبت سنج ، فیلتر هوای داخل اتاق اشاره کرد.

مقایسه هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی+ مشخصات فنی

معرفی نیسان قشقایی:

نیسان قشقایی، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۷ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۰۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۴۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۹۶ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی+ مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده خودکاراستفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۸ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۱ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۸.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۵ لیتر است.

مقایسه هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی+ مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به گرمکن صندلی‌های جلو در تیپ High ، سیستم کنترل دینامیکی خودرو ، سنسور باران ، کامپیوتر سفری ، سیستم کنترل هوشمند سرعت ، پشت سری فعال شونده صندلی اشاره کرد.

مقایسه هیوندای توسان ix35 با نیسان قشقایی+ مشخصات فنی

خودرو
هیوندای توسان ix35 نیسان قشقایی
کشور سازنده
کره جنوبی ژاپن
سال (طراحی)
2011 2007
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
2359سی سی 2000سی سی
حداکثر قدرت
177 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه 140 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
228 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه 196 نیوتن متر در 4800 دور در دقیقه
جعبه دنده
6 دنده خودکار تیپ ترونیک 6 دنده خودکار
شتاب 0 تا 100
10 ثانیه 11 ثانیه
حداکثر سرعت
190 کیلومتر در ساعت 178 کیلومتر در ساعت
وزن
1585 کیلوگرم 1490 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4410 طول ، 1820 عرض ، 1655 ارتفاع 4321 طول ، 1781 عرض ، 1621 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2639 میلیمتر 2629 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
11.8 لیتر در هر صد کیلومتر 10.8 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
9.4 لیتر در هر صد کیلومتر 6.8 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
10.7 لیتر در هر صد کیلومتر 8.2 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
55 لیتر 65 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 4 یورو 4
ترمز و پایداری
سیستم کنترل سرعت در هنگام آمدن از سراشیبی DBC ، سیستم ترمز کمکی در هنگام حرکت در سطوح شیب‌دار HAC ، سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESP ، ABS ، سیستم کنترل لغزش در جاده‌ها TCS ، EBD ABS ، EBD
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو ، جانبی ، پرده‌ای ، مجموعا 10 کیسه هوا کیسه هوای سرنشینان جلو ، جانبی ، پرده ای ، 2 عدد کیسه هوا در تبپ Mid و 6 عدد کیسه هوا در تیپ High
سیستم صوتی
قابلیت پخش CD و MP3 ، مجهز به 4 عدد اسپیکر و 2 عدد تیونر ، آمپلی فایر ، سابووفر قابلیت پخش MP3 ، چنجر 6 تایی ، 7 عدد بلندگو ، ساب ووفر

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها